← НАЗАД НА БОЗА
Колекција на чанти од Brian Atwood

Колекција на чанти од Brian Atwood

Женските чевли на Brian Atwood се едни од најпрепознатливите во светски рамки. Тие брзо се претвораат во иконични, а познатите дами се натпреваруваат која ќе...

Мода | Нема коментари

Величествен дом во Аргентина

Величествен дом во Аргентина

Денес ќе ви представиме еден единствен дом со големи отворени простории и високи тавани, кој се наоѓа во Карин, Аргентина. Домот како отворено...

Мојот дом | Нема коментари

Јагоди против мамурлук

Јагоди против мамурлук

Добро утро, пладне, попладне... Како што сакате! Среќна недела! Сигурни сме дека вчера сте ја пречекале како што прилега – со многу танц, флерт и ......

Здраво тело | Нема коментари

Љубовта е циклус

Љубовта е циклус

Кога си заљубен, те повревредуваат. Кога ќе те повредат, почнуваш да мразиш. Кога мразиш, почнуваш да забораваш. Кога пробуваш да заборавиш,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Крис  Браун: Не сум повеќе со Ријана

Крис Браун: Не сум повеќе со Ријана

Пред само неколку дена Крис Браун во едно интервју изјавил дека Ријана е прекрасна личност и дека му биле потребни години да ја увери дека се сменил, а...

ШоуБиз | Нема коментари

Многу вкусни макарони

Многу вкусни макарони

Потребни состојки: 500 гр. ситни макарони 300 гр. печурки 2 лажици брашно 1 лажица сенф 200 гр. овчи кашкавал 300 гр. сланина 300 мл. млеко Масло за...

Мојата кујна | Нема коментари

Како да изградите добар однос?

Како да изградите добар однос?

Без разлика дали сте во брак, живеете заедно со партнерот или размислувате на таков чекор, врската е најчесот  најбитниот дел во животот, но и понатаму...

Моето семејство | Нема коментари

Малиот остров Лорен и неговиот замок

Малиот остров Лорен и неговиот замок

Од многу векови малото градче Лоренс привлекува со својата уединетост. Некогаш, многу одамна, таму живееле монаси, а сега тоа е приватна резиденција,...

Патувај | Нема коментари

Маска со сусамово масло против брчки

Маска со сусамово масло против брчки

Доколку сакате да им се спротивставите на трагите на времето на најприроден начин, топло ви препорачуваме тоа да пробате да го направите со сусамово...

Убавина | Нема коментари

Затоа што тоа е љубов!

Затоа што тоа е љубов!

Да ти се потат рацете, срцето забрзано да ти чука, а гласот да ти застанува во грло? -Тоа не е љубов, тоа е Допаѓање. Се гордеешсо него и сакаш на сите да...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk