← НАЗАД НА БОЗА
Луксузен резорт на Малдивите

Луксузен резорт на Малдивите

Местото на кое се чини дека времето застанало, кое одишува со луксуз и уживање и каде сонот може да стане јаве... Constance Halaveli Resort на Малдивите е едно од...

Патувај | Нема коментари

Новиот Cherokee

Новиот Cherokee

Немаме многу информации за овој Jeep Cherokee, но ќе ви ги покажеме новите фотографии... “2014 Jeep Cherokee, кој ќе дебитира на Њурошкиот саем , е базиран на дизајн...

Керозин | Нема коментари

Овие таленти навистина ќе ве разнежнат

Овие таленти навистина ќе ве разнежнат

...

Таленти | Нема коментари

Најскапиот penthouse на светот

Најскапиот penthouse на светот

Проценет на 380 милиони долари, овој прекрасен penthouse во Монако ќе биде најскап на светот... Монако е град на луксузот и представува игралиште за богатите...

Мојот дом | Нема коментари

13 работи што треба да престанеме да ги правиме. Уште денес, уште сега!

13 работи што треба да престанеме да ги правиме. Уште денес, уште сега!

Зошто некои луѓе се посреќни од другите? Зошто успеале, зошто работите секогаш им одат од рака? Можеби е среќа, можеби е судбина, а можеби е едноставно...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Направи си сама: Нокти во рамка

Направи си сама: Нокти во рамка

Оваа визија е инспирирана од 60-тите и за прв пат беше прикажана на ревијата на Chanel за есен 2012. Но, овие нокти ќе бидат актуелни и во пролет 2013, а најдоброто...

Убавина | Нема коментари

Киндер колачи

Киндер колачи

Подготовка: Тесто:  Изматете ги жолчките од јајацата и 5 лажици шеќер, додадете вода, какао и прашок за пециво. Изматете ги белките, а потоа додадете ја...

Мојата кујна | Нема коментари

Тој само сакаше да ја запроси, но…

Тој само сакаше да ја запроси, но…

...

Интересно | Нема коментари

Ким Кардашијан: Промоција на филм во Њујорк

Ким Кардашијан: Промоција на филм во Њујорк

Ким Кардашијан се фрли во филмските води, па така во вторникот навечер го посетила шоуто “Good Morning America” во Њујорк,каде го промовирала остварувањето “Tyler...

ШоуБиз | Нема коментари

Дупло уживање

Дупло уживање

...

Голо | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk