← НАЗАД НА БОЗА
Дизајн на соби за тинејџерки

Дизајн на соби за тинејџерки

Направете вашата тинејџерка да се чувствува како принцеза во својата соба, со помош на малку фантазија и креативност... Декорацијата на соби за...

Мојот дом | Нема коментари

Романтични, женствени и нежни чевли

Романтични, женствени и нежни чевли

Деликатни и женствени, како и секогаш, чевлите во боја се вистински хит оваа сезона. Раскошна палета од бои, необични детали и женствени форми како и...

Мода | Нема коментари

Цитрусови плодови за здравје

Цитрусови плодови за здравје

Портокал Свежо ицеден сок од портокал ја лекува мрзливоста на цревата и сите проблеми кои произлегуваат од неа: акни, мозолчиња, црвенило по лицето....

Здраво тело | Нема коментари

Што се треба да знаат жените?

Што се треба да знаат жените?

Можеби овој список е краток, со оглед на тоа што секоја жена мора да знае многу повеќе од овие неколку ставки. Ако сето ова не го сватите до 30. години,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Погачици со спанаќ

Погачици со спанаќ

Потребни состојки: -          500гр лиснато тесто -          300гр младо сирење -          200гр обарен спанаќ -          80гр сланина во...

Мојата кујна | Нема коментари

Луксузен хотел Palais Namaskar

Луксузен хотел Palais Namaskar

Посетете го третиот по ред најголем град во Мароко по Казабланка и Рабат, чије име значи “Земја на боговите”… Сместувањето во 5 звезди во Palais Namaskar во...

Патувај | Нема коментари

Еве зошто е добро да бидете сингл!

Еве зошто е добро да бидете сингл!

Ценете ја слободата која ја имате! Љубовта не може да дојде на сила и кога не и е време, затоа чекајќи не пропуштајте да уживате сами! Доколку судбината...

Секс и Односи | Нема коментари

5 Фризури, по една за секој работен ден

5 Фризури, по една за секој работен ден

Ако секое утро застанувате пред огледало и се прашувате што да измислите за косата, имаме едно видео за вас! Во него ќе видите пет идеи за лесни, стилски...

Убавина | Нема коментари

Кафе и сол за секси усни

Кафе и сол за секси усни

Како за останатата шминка, така и за карминот, потребна е добра припрема, доколку сакате подолго да трае. Усните ќе изгледаат полни и свежи, откако ќе ги...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Нараквиците во тренд – Пролет 2013

Нараквиците во тренд – Пролет 2013

Нараквиците се еден од најневеројатните модни додатоци. Тие ја потполнуваат вашата комбинација давајќи и личен печат и им овозможуваат на рацете...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk