← НАЗАД НА БОЗА
Како да се нашминкате за вечерното излегување?

Како да се нашминкате за вечерното излегување?

Со шминката која денеска ќе ви ја представиме нема да изгледате како жена вамп, туку пак ќе имате емитување на жена од класа. Оваа шминка е...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Млада пеачка со глас како на Мараја Кери

Млада пеачка со глас како на Мараја Кери

Доколку не го гледате видеото, сигурно ќе помислите дека пее Мараја Кери... Инаку Ариана Гранде има 19 години и во САД е позната по својата кариера на...

Таленти | Нема коментари

Едно тропско совршенство: Little Palm Island

Едно тропско совршенство: Little Palm Island

Понекогаш вие едноставно немате време да летнете до Јужниот Пацифик. Но, кога ќе посакате да се почувствувате малку како Робинзон Крусо, едно искуство а...

Патувај | Нема коментари

Коктел со лимон и киви за согорување на маснотиите

Коктел со лимон и киви за согорување на маснотиите

Доколку ви е тешко да држите строги диети, а од вас се бара да симнете малку килограми, имаме одлично решение за вас. Тоа се вика “зелен” коктел за топење...

Здраво тело | Нема коментари

Лесна маска за мека и нежна кожа на лицето

Лесна маска за мека и нежна кожа на лицето

Ако студеното време оставило траги на вашето лице, сега е време да си направите една одлична маска. Таа има 2 главни предности. Прво, кожата станува мазна...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk