← НАЗАД НА БОЗА
Кодекс на жените

Кодекс на жените

Крај со тивките домаќинки и скромните жени кои послушно ги гледаат мажите во очи. Денешните девојки ги следат овие правила. -          Жената е секогаш...

Моето семејство | Еден коментар

Преклопена пица

Преклопена пица

Потребни состојки: За тестото - 350 грама брашно - 230 милилитри вода - 1 пакетче сув квасец - 1 лажиче сол - 1 лажица маслиново масло За филот   -...

Мојата кујна | Нема коментари

Модерен – Ретро трепезариски дизајн

Модерен – Ретро трепезариски дизајн

Оваа трепезариска колекција се состои од две различни перспективи на дизајнерката Aurelien Brion која стана синоним за иновативен но и едноставен...

Мојот дом | Нема коментари

Златна маска за лице која подмладува

Златна маска за лице која подмладува

Легендата вели дека Клеопатра, својата убавина ја зачувала и негувала токму поради тоа што преспивала со златна маска. Јапонската козметичка...

Убавина | Нема коментари

Зошто простувањето е корисно за здравјето?

Зошто простувањето е корисно за здравјето?

Ако има ментален анолог на физичкото празнење, тогаш тоа е најверојатно простувањето. Така барем тврдат научниците. Тие откриле дека кога човек ќе...

Здраво тело | Нема коментари

Кој носи уште Најк патики: Баба ти може да ти сплете “старки”

Кој носи уште Најк патики: Баба ти може да ти сплете “старки”

...

Интересно | Нема коментари

Девојката која ќе ви го разубави викендот

Девојката која ќе ви го разубави викендот

...

Голо | Нема коментари

Како да направите цвет за коса од самата коса?

Како да направите цвет за коса од самата коса?

Колку потопло станува надвор, толку поактуелни ќе бидат цветовите во косата. Тие се одличен прилог на летната фризура на секоја кул девојка. А вие сте...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Луксузно патување по Mедитеранот

Луксузно патување по Mедитеранот

Ова лето почастете се себе со луксузно патување низ земјите на Медитеранот... Тргнете на ова патување сами или во придружба на некоја драга личност....

Патувај | Нема коментари

Свадбен раскош од Justin Alexander

Свадбен раскош од Justin Alexander

Во пролетната колекција на Justin Alexander за оваа година можеме да видиме боженствени фустани изработени од шифон, сатен, свила и тафт. Венчаниците на оваа...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk