← НАЗАД НА БОЗА
ИНСТИТУТОТ „ЈУНУС ЕМРЕ“ И ХАЛКБАНК ТУРЦИЈА СО ПРОЕКТ ЗА ЗАЧУВУВАЊЕ НА ТУРСКИТЕ ЗАНАЕТИ НА БАЛКАНОТ

ИНСТИТУТОТ „ЈУНУС ЕМРЕ“ И ХАЛКБАНК ТУРЦИЈА СО ПРОЕКТ ЗА ЗАЧУВУВАЊЕ НА ТУРСКИТЕ ЗАНАЕТИ НА БАЛКАНОТ

Скопје 31 мај 2013 – Турскиот институт „Јунус Емре“ во соработка со Халкбанк Турција годинава започна со проект за зачувување на традиционалните турски...

ШоуБиз | Нема коментари

Карамелизирани јаболки

Карамелизирани јаболки

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 6 мали и сочни слатки јаболки 300гр шеќер 20гр путер 1 лажица бело вино или јаболков оцет 1 лажица вода 30мл павлака 920-30%...

Мојата кујна | Нема коментари

И пукнало ребро поради големите гради, но таа сака поголеми!

И пукнало ребро поради големите гради, но таа сака поголеми!

Лејси Вајлд е мајка на 6 деца која заработува со своите гради. Иако нејзините гради се седми по големина во светот, нејзината цел е да биде помеѓу првите...

Prison brake | Нема коментари

Lacoste машки патики

Lacoste машки патики

Lacoste колекцијата за мажи за пролет 2013. освен светлите патики кој се вообичаени за пролет и лето акцентот го става на црната, смеѓата и сината...

man fashion | Нема коментари

14 генерации Мерцедес S класа

14 генерации Мерцедес S класа

Називот S класа  потекнува од германскиот збор Sonderklasse што значи специјална класа. За прв пат се појавува 1972 како 116 серија. Подолу ќе најдете фотографии...

Керозин | Нема коментари

Бијонсе се скара со H&M

Бијонсе се скара со H&M

Пеачката Бијонсе се скара со модната компанија H & M, откако разбра дека уредниците се користат со фотошоп, за да ја менуваат нејзината...

ШоуБиз | Нема коментари

Што ja одликува силната жена?

Што ja одликува силната жена?

Речиси секоја втора жена тврди дека е силна. Исто како и секој втор маж тврди и си верува, дека е вистински женкар. Но тоа дека можеш сама да заработуваш,...

Моето семејство | Нема коментари

Како на најлесен начин да ја пребродите разделбата?

Како на најлесен начин да ја пребродите разделбата?

Добро, “ние”, штотуку стана “јас”.  Сега допрва доаѓаат солзите и непријатностите од известувањата на роднините и пријателите, непроспиени ноќи,...

Секс и Односи | Нема коментари

Природни лекови против изгореници од сонце

Природни лекови против изгореници од сонце

Доколку во текот на врелите денови изгорите на сонце, еве неколку начини да ги олесните тегобите. Помалите изгореници успешно ќе ги ублажите со...

Здраво тело | Еден коментар

20 свежи комбинации со сандали

20 свежи комбинации со сандали

Веќе ви прикажавме неколку идеи за пролетни комбинации. Сепак, топлите денови не мотивираат да експериментираме секојдневно. Затоа ви подготвивме уште...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk