← НАЗАД НА БОЗА
Прекрасен стан во Варшава

Прекрасен стан во Варшава

Денеска ќе погледнеме зад влезната врата не еден волшебен стан лоциран во Варшава, Полска. Живеалиштето со површина од 180 метри квадратни е лоцирано на...

Мојот дом | Нема коментари

Од обична до волшебна фризура за час, на едноставен начин

Од обична до волшебна фризура за час, на едноставен начин

Доколку сакате да направите плетенка, која стручно се вика француска чипка,погледнте го видеото кое го подготвивме за...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Реката на самовилите во Шкотска

Реката на самовилите во Шкотска

Ова чудно убаво место се наоѓа во долината на реката Бритл во Шкотска. Се нарекува “Реката на самовилите”. Како волшебно катче, навистина е населено со...

Патувај | Нема коментари

“Кристален” маникир со сол

“Кристален” маникир со сол

Овие нокти се идеални за летото, особено ако се одлучите за пастелните тонови, како во видеото кое ви го пдготвивме. Во него ќе видите комбинација од...

Убавина | Нема коментари

За убав викенд

За убав викенд

...

Голо | Нема коментари

Астон Мартин го представи новиот CC100 Speedster

Астон Мартин го представи новиот CC100 Speedster

Автомобилот е инспириран од тркачкиот болид со кој легендарниот Стирлинг Мос го освои Ле...

Керозин | Нема коментари

И тие понекогаш можат да бидат опасни

И тие понекогаш можат да бидат опасни

...

Интересно | Нема коментари

Домашен сладолед од банана

Домашен сладолед од банана

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 4 банани 400мл млеко 200мл слатка павлака 5мл есенција од ванила 100-200гр шеќер НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Испасирајте ги бананите...

Мојата кујна | Нема коментари

Кание не сака да се ожени со Ким

Кание не сака да се ожени со Ким

Кание Вест не сака да се ожени со бремената Ким Кардашијан, за да ја заштити својата банкарска сметка. Според извори раперот кој е заедно со убавата...

ШоуБиз | Нема коментари

Ги загубила нозете и рацете бидејќи сакала да има поубав задник!

Ги загубила нозете и рацете бидејќи сакала да има поубав задник!

Ејприл Мишел Браун (46) сакала да го зголеми задникот со силиконски импланти од црниот пазар поради што и биле ампутирани двете нозе, рацете и...

Prison brake | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk