← НАЗАД НА БОЗА
Колач со кафе и чоколадо

Колач со кафе и чоколадо

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 2 чаши брашно ¾ чаши какао во прав 2 лажичиња сода бикарбона 1 лажиче прашок за пециво 1 лажиче сол 1 ванила 3 јајца 1 чаша...

Мојата кујна | Нема коментари

Подводен хотел во Малезија

Подводен хотел во Малезија

Пред околу 5 години на островот Рангали, Малезија, бил откриен првиот во свет целосно стаклен подводен ресторан во раскошниот хотел Conrad Rangali Island...

Патувај | Нема коментари

5-дневна диета со јагоди

5-дневна диета со јагоди

Диетата со јагоди ветува дека за 5 дена можат да се соборат помеѓу 5 и 10 килограми. При тоа не е поврзана со гладување! Појадокот е еднаков за сите денови....

Убавина | Нема коментари

Портрет кој ќе ве наежи: Погледнете ја Анџелина Џоли без гради!

Портрет кој ќе ве наежи: Погледнете ја Анџелина Џоли без гради!

За помалку од две недели откако холивудската глумица Анџелина Џоли објави дека направила двострука мастектомија, шведскиот уметник Јохан Андерсон...

ШоуБиз | Нема коментари

За љубителите на бујни гради

За љубителите на бујни гради

...

Голо | Нема коментари

Воден тобоган на бразилски начин:-)

Воден тобоган на бразилски начин:-)

...

Интересно | Нема коментари

Дали бракот ја убива желбата за секс?

Дали бракот ја убива желбата за секс?

Познато мислење е дека како поминуваат годините и медениот месец избледува, двојките ја губат навиката за секс, тој станува рутина, дури и обврска која...

Секс и Односи | Нема коментари

Луксузен трговски центар во Лас Вегас

Луксузен трговски центар во Лас Вегас

Најголем, најсмел, најлуксузен…Лас Вегас е единственото место на земјата кое може да ве изненади,  воодушеви и забавува… Во 2009 година во Лас Вегас е...

Патувај | Нема коментари

Полицијата го прекинала емитувањето на новиот спот на Каније Вест

Полицијата го прекинала емитувањето на новиот спот на Каније Вест

Каније Вест наводно дошол во конфлик со полицијата во градот Хјустон во Тексас во петокот навечер кога требало премиерно да го представи својот нов...

ШоуБиз | Нема коментари

7 вежби за добро расположение

7 вежби за добро расположение

Вежбите за позитивно расположение може секој да ги научи и потоа секојдневно да ги практикува. Истражувањата покажале дека кратките паузи на работното...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk