← НАЗАД НА БОЗА
Погледнете ја првата фотографија на Ким Кардашијан по породувањето!

Погледнете ја првата фотографија на Ким Кардашијан по породувањето!

На првата фотографија по раѓањето на ќеркичката Норт Вест, се гледа како Ким Кардашијан ужива во својот омилен “спорт”, кој е својствен за повеќето...

ШоуБиз | Нема коментари

Ова е најлошиот спасувач на плажа:-)

Ова е најлошиот спасувач на плажа:-)

...

Интересно | Нема коментари

Палачинки со ананас

Палачинки со ананас

Потребни состојки: За тесто: 2 јајца 30мл млеко 250гр брашно сол лажица шеќер лажица рендана кора од портокал масло За фил: 200гр мелени...

Мојата кујна | Нема коментари

Дизајнерско чудо во срцето на Сингапур

Дизајнерско чудо во срцето на Сингапур

Форбс го нарекува “Parkroyal on Pickering“ дизајн на иднината. И тоа не е случајно бидејќи импозантната градба која се наоѓа во срцето на Сингапур го привлекува...

Патувај | Нема коментари

Сливата е најздравото овошје

Сливата е најздравото овошје

Нутриционистите тврдат дека на врвот на листата од 24-те врсти на овошје, со најјако делување на антиоксиданти, се наоѓа сливата, која е најдобро да се...

Здраво тело | Нема коментари

Направи сама: Нежна летна фризура

Направи сама: Нежна летна фризура

Драги наши дами погледнете како лесно можете да ја обликувате вашата коса за време на топлите месеци и при тоа да имате актуелна, елегантна и романтична...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Еве како изгледаат модерните бикини за лето 2013

Еве како изгледаат модерните бикини за лето 2013

Она кон што сите ние тежнееме е да изгледаме привлечно и секси на плажа. Затоа е многу важно да го избереме вистинскиот костим за капење кој најдобро ќе...

Мода | Нема коментари

Лавандата е терминатор за акни!

Лавандата е терминатор за акни!

Дојде време засекогаш да се збогувате со акните. Неподносливите проблеми кои ве измачуваат уште од пубертетот најпосле можете успешно да ги решите со...

Убавина | Нема коментари

Розови идеи за уредување на собата на вашата принцеза

Розови идеи за уредување на собата на вашата принцеза

Повеќето девојчиња велат дека розовата е е нивна омилена боја. Затоа денеска одлучивме да ви представиме неколку идеи за женска соба со розов...

Мојот дом | Нема коментари

Навистина се слатки:-)

Навистина се слатки:-)

...

Интересно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk