← НАЗАД НА БОЗА
Неколку идеи за вашиот стајлинг на плажа

Неколку идеи за вашиот стајлинг на плажа

Секако дека на плажа не можете да одите само во костим за капење. Веќе споменавме кои се потребните аксесоари за на плажа, а сега да видиме како би ги...

Мода | Нема коментари

Маска за коса со јајца

Маска за коса со јајца

Јајцата се богати со протеини и се многу корисни за кожата и коста. Белката помешана со неколку капки сок од цитрус, е одлична маска против мрсна кожа....

Брзо и Корисно | Нема коментари

Ова се намирниците кои бавно не убиваат!

Ова се намирниците кои бавно не убиваат!

Голем дел од додатоците кои се користат во прехрамбената индустрија се опасни за здравјето, а во некои случаи можат да предизвикаат рак. Речиси за сите...

Здраво тело | Нема коментари

Мини еклери

Мини еклери

Потребни состојки: (за 20 помали и 10 поголеми крофни) 35гр. путер. 75гр. брашно. 2 јајца ½ лажичка сол.   Начин на подготовка: Во  сад да се стави...

Мојата кујна | Нема коментари

Тепачка во Тајванскиот парламент:-)

Тепачка во Тајванскиот парламент:-)

...

Интересно | Нема коментари

Венчаници како од приказните

Венчаници како од приказните

Според израелската марка Elihav Sasson невестата за 2013-та е екстравагантна и решителна, храбра и елегантна. Колекцијата која денеска ви ја презентираме, се...

Мојата венчавка | Нема коментари

Дали среќата е во парите?

Дали среќата е во парите?

“Не знам дали со пари се купува среќа, но сигурно знам дека со среќа не можеш да купиш пари” – често ми повторуваше еден “богат” познаник. Генерално...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Летните плодови се најполезни за здравјето

Летните плодови се најполезни за здравјето

Дали поради сончевите зраци, дали едноставно бидејќи природата така одлучи, но најкорисните плодови зреат токму во текот на летото! А уште поубава...

Здраво тело | Нема коментари

Прекрасен пентхаус во Сан Франциско

Прекрасен пентхаус во Сан Франциско

Овој знаменит апартман го окупира целиот 21 кат на зградата Арт Деко во Сан Франциско и завзема цели 360 метри квадратни. Во него преовладуваат светли бои,...

Мојот дом | Нема коментари

Лејди Гага живее во изнајмен стан кој чини 22.000 долри месечно!

Лејди Гага живее во изнајмен стан кој чини 22.000 долри месечно!

Како пренесува списанието Life Style, Лејди Гага во моментов живее во луксузен стан во Њујорк, кој го изнајмува за астрономски 22.000 долари месечно! Еден од...

ШоуБиз | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk