← НАЗАД НА БОЗА
Фло Рида купил златен Bugatti Veyron

Фло Рида купил златен Bugatti Veyron

Во сленгот кој се користи во Америка постои израз “flossing and stunting“ кој значи покажување на својата материјална состојба, но така што сите да го видат...

Керозин | Нема коментари

Прво научи како да ме сакаш…

Прво научи како да ме сакаш…

Да ме сакаш е тешко. Јас сум тешка за тешките и лесна за лесните. Можеш да ме сакаш со договор помеѓу ангелот и ѓаволот – анѓелот да стави многу шеќер во...

Секс и Односи | Нема коментари

Сок за блескава кожа

Сок за блескава кожа

Во летниот период многу е важно да пиеме доволна количина течности. Водата и природните сокови од овошје и зеленчук вашето тело ќе го чуваат хидрирано....

Здраво тело | Нема коментари

Ефект на влажна коса

Ефект на влажна коса

Водечките стилисти во светот го поставија влажниот ефект на косата како една од најактуелните фризури за летото. Овој ефект можете да го постигнете со...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Таа е неодоливо секси

Таа е неодоливо секси

...

Голо | Нема коментари

Хит на денот: Вака звучи “Get Lucky” кога Обама пее

Хит на денот: Вака звучи “Get Lucky” кога Обама пее

...

Интересно | Нема коментари

Тренди огрлици за ова лето

Тренди огрлици за ова лето

Најпопуларните аксесоари за ова лето се дефинитивно големите и упадливи огрлици. Дозволено е се: јаки бои, богати привезоци, шилци, исплетени детали –...

Мода | Нема коментари

Впечатлива и модерна резиденција во Јоханесбург

Впечатлива и модерна резиденција во Јоханесбург

Оваа резиденција се наоѓа во Јоханесбург, Јужна Африка и е дело на дизајнерската група Summersun Property Group. Куќата располага со завидни димензии и има 5 спални,...

Мојот дом | Нема коментари

Смело и цветно

Смело и цветно

Цвеќето оваа сезона дојде во 3D стиловите, па не не изненадува дека венчаниците поведени од овој тренд заличеа на цветни аранжмани. Цветните апликации ќе...

Мојата венчавка | Нема коментари

Модерни машки панталони

Модерни машки панталони

Кројот на панталоните прилагодете го на своето тело, а бојата према приликата за која ја носите. Општо правило е, колку е поважна приликата толку потемни...

man fashion | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk