Архива

јуни 2013

Пребарување

Потребни состојки: 200гр бело чоколадо 50мл слатка павлака 2 јајца 90гр брашно 50гр шеќер 1 лажица путер 50гр црно чоколадо (70% какао) За сос: 250гр малини 2-3 лажици шеќер 1 лажица густин За подмачкување: Путер Брашно Начин на подготовка: Помешајте ги малините со шеќер, ставете на силен оган и варете…