← НАЗАД НА БОЗА
Лава торта со црно и бело чоколадо и сос од малини

Лава торта со црно и бело чоколадо и сос од малини

Потребни состојки: 200гр бело чоколадо 50мл слатка павлака 2 јајца 90гр брашно 50гр шеќер 1 лажица путер 50гр црно чоколадо (70% какао) За сос: 250гр...

Мојата кујна | Нема коментари

Домашни лекови за запушен нос

Домашни лекови за запушен нос

Една од најчестите, но и најдосадни болести е запушување на носот. Кога носот ви е запушен, вие посегнувате по различни лекови само за да се ослободите од...

Здраво тело | Нема коментари

Анџелина Џоли и Бред Пит спремни да посвојат сираче од Сирија!

Анџелина Џоли и Бред Пит спремни да посвојат сираче од Сирија!

Анџелина Џоли и Бред Пит се одлучни во намаерата  да посвојат едно сираче од Сирија, пренесуваат америчките медиуми. Славниот пар посетил еден од...

ШоуБиз | Нема коментари

Биди внатре во моментот, не само внатре во неа

Биди внатре во моментот, не само внатре во неа

Знаете ли која е тајната на совршениот љубовник? Не, таа не се крие ниту во големината, ниту во неговите акробатски вештини, ниту пак во неговото...

Секс и Односи | Нема коментари

Направете сами нежни кадрици на вашата коса

Направете сами нежни кадрици на вашата коса

Денеска ќе ви понудиме брза и лесна техника со која можете да постигнете прекрасни кадрици во домашни услови. Таа е погодна за секоја должина на коса....

Брзо и Корисно | Нема коментари

Осветлете ја косата со лимон

Осветлете ја косата со лимон

Освен за осветлување на темните дамки на кожата, лимонот е ефикасен и за осветлување на косата. Лимоновиот сок содржи киселини кои делуваат како...

Убавина | Нема коментари

Немаа доволно трпение да го дочекаат крајот на венчавката:-)

Немаа доволно трпение да го дочекаат крајот на венчавката:-)

...

Интересно | Нема коментари

Има ли маж што ќе и одолее?

Има ли маж што ќе и одолее?

...

Голо | Нема коментари

Париз Џексон заминува на долго лекување по обидот за самоубиство!

Париз Џексон заминува на долго лекување по обидот за самоубиство!

Париз Џексон најверојатно ќе замине на подолго лекување по обидот за самоубиство. Ќерката на Мајкл Џексон ќе биде задржана на психијатриското оделение...

ШоуБиз | Нема коментари

Katikies хотели во Грција

Katikies хотели во Грција

Ова е линија на фантастични бутик хотели во Снторини, Грција, кои се побели од снегот и поубави од скоро се што можете да видите. Островот Снаторини е рај...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk