← НАЗАД НА БОЗА
Сајмон Коуел го очекува првото дете, и тоа со жената на најдобриот пријател!

Сајмон Коуел го очекува првото дете, и тоа со жената на најдобриот пријател!

Познатиот британски продуцент и судија на “X Factor” го очекува своето прво дете. Наводно тој и Лорен Силвермен станале “многу блиски пријатели” откако...

ШоуБиз | Нема коментари

Ни Линдзи Лохан не одолеа на реалните шоуа!

Ни Линдзи Лохан не одолеа на реалните шоуа!

По деведесет дена рехабилитација, Линдзи Лохан своето прво екслузивно интервју ќе го направи со Опра Винфри. Исто така, телевизијата OWN која ја поседува...

ШоуБиз | Нема коментари

Роберт Патинсон во срамежливо издание заедно со пејачката Сиа

Роберт Патинсон во срамежливо издание заедно со пејачката Сиа

Холивудската звезда Роберт Патинсон беше фатен во срамежлив момент кога излегувал од еден хотел во Холивуд заедно со неговата пријателка, по...

ШоуБиз | Нема коментари

Грабни и бегај…

Грабни и бегај…

...

Голо | Нема коментари

Врзете се!

Врзете се!

Идејата да го врзете партнерот или да се најдете во ситуација да ве врзе кај многу од вас предизвикува непријатно чувство. Но ропството може да биде...

Секс и Односи | Нема коментари

10 совети за нега на кожата со мед

10 совети за нега на кожата со мед

Медот е еден од најдобрите природни супстанци кои помагаат во борба против различните проблеми на кожата. Доколку барате решение за проблеми со косата,...

Убавина | Нема коментари

Колач со кајсии

Колач со кајсии

Потребни состојки: За кора 250гр мелени бисквити 100гр путер 2 лажици рум 1 лажичка цимет За крем: 600мл млеко 6 лажици густин или брашно 4 лажици...

Мојата кујна | Нема коментари

Заборавениот Јуктански рај

Заборавениот Јуктански рај

Некогаш беше познато како место за младите луѓе и љубителите на добри забави, а сега се трансформираше во луксузна летна дестинација, совршено место за...

Патувај | Нема коментари

Louis Vuitton пролет/лето 2014

Louis Vuitton пролет/лето 2014

Оваа сезона модната куќа Louis Vuitton  оди на патување... Нивното модно студио за мажи и Ким Џонс објаснуваат дека колекцијата сама по себе зборува за...

man fashion | Нема коментари

Само за љубителите на Mercedes

Само за љубителите на Mercedes

Љубители на луксузни автомобили, особено оние кои преферираат Mercedes Benz, ова е совршено место за Вас... Дали сте слушнале за Mercedes House која се наоѓа во...

Керозин | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk