← НАЗАД НА БОЗА
Луксузната Cakewalk јахта

Луксузната Cakewalk јахта

Светски познатата суперјхта Cakewalk сега е на продажба од страна на многу моќни агенти Merle Wood & Associates и Burgess. Тоа е најголемата јахта што некогаш била...

Керозин | Нема коментари

И целосните костими за капењe можат да бидат секси

И целосните костими за капењe можат да бидат секси

Кој вели дека целосните костими за капење не се секси? Не е важно телото да биде скроз разголено за да изгледа примамливо. Во галеријата што следува...

Мода | Нема коментари

Машки мокасини

Машки мокасини

Оваа пролет мокасините се еден од најизразените трендови на машки чевли. Иако мокасините се вообичаено дел од спортската или кежуал гардероба оваа се...

man fashion | Нема коментари

Oва е човекот со најмал пенис

Oва е човекот со најмал пенис

Оваа сабота во Бруклин беше одржан надпревар каде разбирливо зошто само мал број мажи имаа храброст да се појават. На надпреварот се избирал најмал...

Prison brake | Нема коментари

Ким Кардашијан сака јавно да му се извини на својот бивш сопруг!

Ким Кардашијан сака јавно да му се извини на својот бивш сопруг!

Наскоро Ким Кардашијан изјави дека смета да стави крај на нејзиното реално шоу се додека ужива висок рејтинг. Дамата му роди ќерка на својот сакан...

ШоуБиз | Нема коментари

Јагоди со крем од маскарпоне

Јагоди со крем од маскарпоне

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: *500гр јагоди *55гр шеќер *3 лажици балсамико оцет *250гр сирење “маскарпоне” *2 лажици шеќер во прав *1 лажиче есенција од...

Мојата кујна | Нема коментари

Дом за млади брачни парови

Дом за млади брачни парови

Во јужниот дел на Бразилија се наоѓа JPGN луксузна куќа, које е дело на дизајнерот Дaнило Матосо... Проектот беше завршен минатата година и е наменет за...

Мојот дом | Нема коментари

На одмор во Сината Лагуна во Исланд

На одмор во Сината Лагуна во Исланд

Исланд е прекрасна земја со вулкански пејсаж. Само 40 минути возење од Рејкјавик се наоѓа една од главните атракции во земјата – Сината Лагуна. Се...

Патувај | Нема коментари

Ова се најголемите намќори меѓу животните:-)

Ова се најголемите намќори меѓу животните:-)

...

Интересно | Нема коментари

Слатка и секси – Алана

Слатка и секси – Алана

...

Голо | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk