← НАЗАД НА БОЗА
Одлична идеја за летен маникир (Видео)

Одлична идеја за летен маникир (Видео)

“Ако се прашувате како да го разбранувате летниот маникир, оваа идеја сигурно ќе ви се допадне! Таа е “натопена” во актуелната корална боја... плус...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Кејт и Вилијам го покажаа принцот!

Кејт и Вилијам го покажаа принцот!

"Фала му на Бога, личи на мајка му”, се нашали Принцот Вилијам по излегувањето од болница со Кејт Мидлтон, кога за прв пат пред јавноста го покажаа своето...

ШоуБиз | Нема коментари

Вистинска заводничка

Вистинска заводничка

...

Голо | Нема коментари

Најплатените порно sвезди во моментов

Најплатените порно sвезди во моментов

Секоја година во редовите на порно индустријата се вклучуваат нови девојки. Но само дел од нив успеваат да станат ѕвезди. Дури и да станат популарни...

Машка работа | Еден коментар

Летната колекција на Swarovski

Летната колекција на Swarovski

Накитот е секако еден од најважните модни детали со кои го нагласувате и го надополнувате својот стајлинг. Во текот на оваа сезона, оставете ја...

Мода | Нема коментари

Интересен стан во Њујорк

Интересен стан во Њујорк

Било кој стан во Њујорк има нешто што го прави посебен, па така и овој ја раскажува својата приказна... Stefanni Aarons и David Howell се дизајнерите на овој...

Мојот дом | Нема коментари

Венчаниците на Дизни принцезите

Венчаниците на Дизни принцезите

Секоја девојка сонува еден ден да се омажи облечена  како принцеза од бајките. Па, излегува дека тоа во никој случај не е невозможно. Во оваа галерија...

Мојата венчавка | Нема коментари

Сејшелите – рај на земјата

Сејшелите – рај на земјата

Луксузниот Constance Lemuria Resort of Praslin е првиот резорт со 5 ѕвезди отворен на Сејшелите. Резортот е изграден на идилична локација заобиколен од раскошна...

Патувај | Нема коментари

Како да го истакнете исончаното лице со шминка

Како да го истакнете исончаното лице со шминка

Исончаната кожа бара поинаква шминка, често е сува, неизедначена и мат, но сепак може да блесне со правилна шминка. 1. Пудра Исончаната кожа треба...

Убавина | Нема коментари

Пешакот се избрука:-)

Пешакот се избрука:-)

...

Интересно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk