← НАЗАД НА БОЗА
Розова есен

Розова есен

Покрај темно сината, белата и црната, оваа есен ќе биде обележана и со нијансите на розовата боја. Таа доаѓа како одговор на моделите инспирирани од...

Мода | Нема коментари

Плескавици од компири и млад кромид

Плескавици од компири и млад кромид

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 1кг компири * 3 јајца * 1 врска млад кромид * 3 стапчиња магдонос * 200гр сирење * брашно ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: Ги миеме и ги...

Мојата кујна | Нема коментари

Модерен апартман во Италија

Модерен апартман во Италија

Модерниот стан, кој ќе ви го представиме во денешната статија се наоѓа во Сан Дона ди Пиаве, Италија. Тое е проект на Studiomobile и го носи името F/H....

Мојот дом | Нема коментари

Три неверојатни природни базени

Три неверојатни природни базени

Природата е најсовршениот творец. Помислете на ова кога ќе се посомневате дека некоја од фотографиите прикажани подолу се обработени со Фотошоп: To Sua...

Патувај | Нема коментари

Направете сами: Ефектна фризура

Направете сами: Ефектна фризура

Наместо неуредна пунџа или обична коњска опашка, пробајте да ја направите оваа фризура која е исто така едноставна но и многу ефектна. За нејзина...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Не ја откривај душата пред сите

Не ја откривај душата пред сите

Кај еден мудрец дошла млада, убава девојка, целата облеана во солзи. -        Што да правам? – низ солзи прашала таа.  Секогаш се обидувам да се...

Секс и Односи | Нема коментари

Брак – цитати

Брак – цитати

Среќно оженет е само оној човек кој ја разбира секоја реченица која неговата жена не ја изговорила. Бракот поради сметка е заедница на луѓе кои никогаш...

Моето семејство | Нема коментари

Симпатични и кокетни: Обувките на Bruno Magli

Симпатични и кокетни: Обувките на Bruno Magli

Денес наидовме на овие доста симпатични чевли на Bruno Magli. Интересно во овој модел е дека е направен од шифон, а кристалите се Swarovski. Единственоста на...

Мојата венчавка | Нема коментари

Зошто е одлично да се практикува развратен секс?

Зошто е одлично да се практикува развратен секс?

Ако сте од луѓето кои се големи моралисти, подобро не ги читајте следните редови. Тие ќе ги направат прав и пепел сите ваши претстави. Ако сепак сте барем...

Секс и Односи | Нема коментари

Погледнете како Лејди Гага се спрема за настап и слушнете делови од нејзините песни

Погледнете како Лејди Гага се спрема за настап и слушнете делови од нејзините песни

Лејди Гага ги почести своите фанови со делови од нејзините нови песни “Swine” и “Manicure”, кој можат да се слушнат во позадина на видеото од нејзината проба...

Музика и филм | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk