← НАЗАД НА БОЗА
Докажано! Ракијата навистина лекува

Докажано! Ракијата навистина лекува

Сигурни сме дека барем еднаш во животот ви било потребно да прибегнете кон омилениот лек на баба. Имено – ракија! Така е, нели? Ракијата се користи како...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Ким во предизвикувачки фустан за роденденот

Ким во предизвикувачки фустан за роденденот

Ким Кардашијан, која наполни 33 години минатиот понеделник и во истиот ден доби понуда за брак од Кание Вест, го прослави својот роденден со забава во...

ШоуБиз | Нема коментари

Дали е ова најбрзата ТВ водителка на светот?

Дали е ова најбрзата ТВ водителка на светот?

...

Интересно | Нема коментари

Се ожени највисокиот човек: Висок е 2,52 метри

Се ожени највисокиот човек: Висок е 2,52 метри

Неговиот раст е резултат на тумор на хипофизата, а престанал да расте минатата година по третманот. Султан речиси се откажа од љубовта, бидејќи жените ги...

Prison brake | Нема коментари

Куќи од иднината: Plane House

Куќи од иднината: Plane House

Повторно наидовме на еден голем дом, кој ќе ви го презентираме и заедно ќе се пренесеме мисловно таму. Станува збор за најлуксузната куќа на островот...

Мојот дом | Нема коментари

Кога мажот сака од срце?

Кога мажот сака од срце?

За наша среќа, постојат мажи со навистина неверојатен пристап и талент кога, како и што да кажат. Прават неверојатни гестови, се држат галантно, забавни...

Моето семејство | Нема коментари

Пилинг за тело од тиква

Пилинг за тело од тиква

Сега е сезона на тиквата, затоа ви предлагаме да го направите овој прекрасен пилинг за тело. Тој ја ексфолира и ја потхранува кожата на неколку начини....

Убавина | Нема коментари

Направете сами: Природен сируп од глуварче за зајакнување на имунитетот

Направете сами: Природен сируп од глуварче за зајакнување на имунитетот

За сируп од глуварче потребно ви е: 200гр цветови од глуварче, 1 литар вода, 1кг шеќер и 1 лимон. Подгответе го сирупот на следниот начин: Цветовите...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Божествено место на Малдивите – Alifu Dhaalu Atoll

Божествено место на Малдивите – Alifu Dhaalu Atoll

Малдивите се познати како рајско место за одмор. Раскошните хотели и неверојатната природа придонесуваат за прилив на исклучително многу туристи. Еден...

Патувај | Нема коментари

Дејвид Бекам и неговиот син доживеаа мала сообраќајна несреќа

Дејвид Бекам и неговиот син доживеаа мала сообраќајна несреќа

38-годишната ѕвезда Дејвид Бекам доживеа мала несреќа пред својот дом во Беверли Хилс. Колата на Дејвид – Рејнџ Ровер Спорт се удри во бела Хонда Акура....

ШоуБиз | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk