← НАЗАД НА БОЗА
Едноставен и лековит рецепт:  Ѓумбир и мед

Едноставен и лековит рецепт: Ѓумбир и мед

Ѓумбирот се одгледува повеќе од илјада години во Кина и Индија,го сретнуваме во  многу јадења, а се користи за подготовка како на благи, така и на солени...

Здраво тело | Нема коментари

Фантастична вила на плажа

Фантастична вила на плажа

Всушност ова е луксузна фамилијарна куќа, која се наоѓа на ексклузивна улица, на плажата Мермаид  во Австралија. Овој прекрасен дом со својата јужна...

Мојот дом | Нема коментари

За прекрасно чуство на свежина во вашиот дом: Направете сами освежувач за воздух

За прекрасно чуство на свежина во вашиот дом: Направете сами освежувач за воздух

Зима е, и сите се затвараме во своите домови. Пролетта на жалост е далеку,но сепак постои начин како да ги измамиме нашите сетила и да го освежиме...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Неверојатна маска за лице од кора на мандарина

Неверојатна маска за лице од кора на мандарина

Мандарините се прекрасни, вкусни и многу ароматични дарови од природата. Сигурно во последно време јадете често вакво овошје, но освен за јадење, од нив...

Убавина | Нема коментари

Едноставно и брзо: Крофни со џем

Едноставно и брзо: Крофни со џем

Состојки: 1/3 чаша (од 250 мл) брашно за торти и колачи 7 гр прашок за пециво 1/3 чаша шеќер 1/3 чаша млеко 7 лажици масло за јадење 1 јајце 1/2 кафена...

Мојата кујна | Нема коментари

Зошто изневеруваат жените, а зошто мажите?

Зошто изневеруваат жените, а зошто мажите?

Познато е дека мажите изневеруваат заради секс, а жените заради љубов. Па од тука, може да претпоставите кои се разликите во причините за неверство...

Моето семејство | Нема коментари

Хималајска сол- Најздрава сол во светот!

Хималајска сол- Најздрава сол во светот!

Хималајската сол е единствената сол која има совршена кристална структура. Поради кристалната структура нашето тело без напор, лесно и едноставно ги...

Здраво тело | Нема коментари

Желбата за секс и хормоните

Желбата за секс и хормоните

За време на овулација, кога жената е плодна, се случува и еден бран од хормони кои и ја зголемуваат желбата за секс. Се работи за биолошки механизам кој го...

Секс и Односи | Нема коментари

Mercedes – Benz AMG Vision

Mercedes – Benz AMG Vision

Во чест на 15-годишнината од игрицата Gran Turismo, нејзиниот творец, Kazunori Yamauchi, замолил неколку водечки автомобилски и дизајн компании ширум светот да...

Керозин | Нема коментари

Имајте убав викенд

Имајте убав викенд

...

Голо | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk