← НАЗАД НА БОЗА
Новогодишен аутфит од Зара

Новогодишен аутфит од Зара

Зара не израдува со новиот Lookbook наречен “Во вечерните часови” за својата TRF колекција. Новиот lookbook ни носи прекрасни вечерни урбани парчиња кои...

Мода | Нема коментари

Крокети од стар леб

Крокети од стар леб

Состојки: 500 гр стар леб 2,5 дцл млеко 3-4 јајца 1 прашок за пециво 100 гр шунка или салама 100 гр сирење или...

Мојата кујна | Нема коментари

Среќник: Погодил кош од половината на теренот и заработил 100.000 евра!

Среќник: Погодил кош од половината на теренот и заработил 100.000 евра!

ПАРИЗ – Еден гледач заработил 100.000 евра на кошаркарскиот “Ол-стар” натпревар во Франција. Тој на полувремето добил можност да се обиде да постигне...

Спорт | Нема коментари

Мајкл Даглас и Зита Џонс повторно заедно?

Мајкл Даглас и Зита Џонс повторно заедно?

Иако познатиот пар најави развод, се чини дека сепак празниците ќе ги дочекаат како во старите добри времиња. 69-годишниот Мајкл и неговата 44-годишна...

ШоуБиз | Нема коментари

Арапски милионер ја запроси девојката што ја продава невиноста

Арапски милионер ја запроси девојката што ја продава невиноста

Катарина Милјорини (23) од Бразил, која веќе 15 месеци ја продава својата невиност преку интернет, сега ја разгледува понудата од арпскиот богаташ кој за...

Машка работа | Нема коментари

Azimut Grande 95 јахта

Azimut Grande 95 јахта

Најновиот модел Grande од Azmut, фантастичната Grande 95 RPH јахта, ќе биде претставена во пролет следната година... Како дел од колекцијата Grande , линијата на...

Керозин | Нема коментари

Paul & Shark Есен/Зима 2013

Paul & Shark Есен/Зима 2013

За својата Есен/Зима линија, Paul & Shark брендот ни претставува неколку колекции од различни материјали и современи структури. Јакните се дизајнирани во...

man fashion | Нема коментари

Современ дом во Дубровник

Современ дом во Дубровник

Со својата единствена геометрија и бела фасада, куќата е во контраст со архитектурата на околните згради, потврдувајќи го развојот на современиот...

Мојот дом | Нема коментари

Новак на заслужен одмор во Абу Даби

Новак на заслужен одмор во Абу Даби

Српскиот тенисер не брзаше да стигне во Мелбурн по освојувањето на титулата во Абу Даби, каде во саботата покажа одлична игра во финалето на Мубадал...

Спорт | Нема коментари

Ова се најдобрите шеги во 2013. (Видео)

Ова се најдобрите шеги во 2013. (Видео)

...

Машка работа | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk