← НАЗАД НА БОЗА
Фустаните на Ziad Nakad ќе ви го одземат здивот

Фустаните на Ziad Nakad ќе ви го одземат здивот

Нема како да го негираме неверојатното модно достигнување на некои од најталентираните ливански дизајнери. Тие секогаш знаат како да ја потенцираат...

Мојата венчавка | Нема коментари

Зошто мажите не се џентлмени со некои жени?

Зошто мажите не се џентлмени со некои жени?

Ако ги прашате жените, повеќето од нив се категорични дека џентлмените се на изумирање. Донекаде се во право, но донекаде и самите се виновни што еден маж...

Секс и Односи | Нема коментари

Не ја фрлајте лушпата на кромидот!

Не ја фрлајте лушпата на кромидот!

Со насолзени очи повеќето готвачи ја фрлаат лушпата на кромидот, но нутриционистите предупредуваат дека така фрламе многу хранливи состојки. Група...

Здраво тело | Нема коментари

Луѓето се најсреќни на 33

Луѓето се најсреќни на 33

Заборавете на старата поговорка, дека тинеџерските години се најсреќните во животот. Новото истражување покажа дека луѓето се најзадоволни од својот...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Ефектна шминка за Нова година (Видео)

Ефектна шминка за Нова година (Видео)

На Јутјуб каналот наидовме на шминка која немаше како да не ја споделиме со вас. Предметната шминка се карактеризира со златни и пурпурни тонови и е...

Убавина | Нема коментари

Се појави нејзиниот нов спот! (Видео)

Се појави нејзиниот нов спот! (Видео)

Новиот спот за песната “Аdore You” на Мајли Сјрус се појави во јавноста пред некое време. Иако младата пејачка го најавуваше спотот скоро цела недела со...

Музика и филм | Нема коментари

Документарец за Бритни Спирс: Бев многу несреќна!

Документарец за Бритни Спирс: Бев многу несреќна!

Поп ѕвездата Бритни Спирс, снимила документарен филм под наслов “I am Britney Jean” кој ги прати подготовките за нејзиното шоу во Лас Вегас и излегувањето на...

ШоуБиз | Нема коментари

Тајните писма до поранешната девојка на Бред Пит: Постојано мислам на тебе

Тајните писма до поранешната девојка на Бред Пит: Постојано мислам на тебе

Додека познатиот актер со децата и вереницата Анџелина Џоли(38) Божиќ го поминува во Австралија, Радар Онлајн ја објави приказната за љубовните писма на...

ШоуБиз | Нема коментари

Дознајте зошто кинеските крадци ископале тунел под границата со Хонг Конг

Дознајте зошто кинеските крадци ископале тунел под границата со Хонг Конг

Како во бајката “Снежана и седумте џуџиња”, шверцери од Кина и Хонг Конг ископале тунел, а двата краја ги поврзуваат шините на кои патуваат таблети и...

Prison brake | Нема коментари

Чоколадна пита

Чоколадна пита

ПОТРЕБНИ СОСОТОЈКИ: * 125гр брашно * 1 лажица какао * 60гр путер * 60гр шеќер * 1 јајце * 30гр стопено чоколадо ЗА ПОЛНЕЊЕ: * 200гр стопено чоколадо *...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk