← НАЗАД НА БОЗА
Егзотични танчерки, ќе ги препознаете ли на улица?

Егзотични танчерки, ќе ги препознаете ли на улица?

...

Prison brake | Нема коментари

Искористете ги старите котури за кабел

Искористете ги старите котури за кабел

Повторно сме со генијални идеи за декорација на вашиот дом. Овој пат како идеја се старите котури од кабел. Сигурно сте виделе, можеби и веќе сте го...

Мојот дом | Нема коментари

Најновата реклама на Ауди А3 Седан

Најновата реклама на Ауди А3 Седан

Ауди праќа порака дека не треба да се прави компромис кога избираме важни работи во животот. А според повеќето тоа е и...

Керозин | Нема коментари

За што се каеме при крај на животот!

За што се каеме при крај на животот!

Претераната посветеност на работата, недостаток на храброст за остварување на свотие соништа, како и премалку време за фамилијата и пријателите, се...

Моето семејство | Нема коментари

Ријана и Шакира направија бум со новото видео!

Ријана и Шакира направија бум со новото видео!

За еден ден Шакира и Ријана собраа 10 милиони прегледи на Ју Тјуб. Песната е веќе хит и се врти по сите радио станици. На видеото двете диви се сензуални и...

ШоуБиз | Нема коментари

Сара Џесика Паркер ќе го превземе ВОГ од Ана Винтур?

Сара Џесика Паркер ќе го превземе ВОГ од Ана Винтур?

Оваа изненадувачка идеја воопшто не е шала. Ана мисли дека Кери Брадшо би можела да го наследи „Вог“, раскажуваат сигурни извори блиски до Ана. Многу...

Мода | Нема коментари

Карактеристиките на витаминот B6

Карактеристиките на витаминот B6

Витаминот Б6 учествува во градењето и разградувањето на сите структури на протеините во нашиот организам. Од тоа произлегуваат следниве...

Здраво тело | Нема коментари

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 75 грама Грејпфрут 50 милилитри Бел рум 75 милилитри Џус од грејпфрут 50 милилитри Blue Curacao   ПОДГОТОВКА: Промешајте ги Blue...

Мојата кујна | Нема коментари

Макало од домат и праз

Макало од домат и праз

Потребно е: 3 праза, многу ситно исечкани 400 мл доматен сос или конзерва пелати сол и бибер масло за јадење Подготовка: Во подлабоко тенџерче,...

Мојата кујна | Нема коментари

Massimo Dutti – Машка колекција за посебни пригоди

Massimo Dutti – Машка колекција за посебни пригоди

Новата Massimo Dutti колекција за современи мажи која ќе ве направи да изгледате силни, попривлчени и моќни. Најчеста комбинација на црната, сивата и сината...

man fashion | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk