← НАЗАД НА БОЗА
Луд колекционер украл 450 износени женски чевли

Луд колекционер украл 450 износени женски чевли

Шо Сато, млад Јапонец, својата колекција на износени женски чевли ги чувал во шкафчиња, кои ги нарекувал ковчези со злато. Обвинет е дека крадел чевли со...

Prison brake | Нема коментари

Оваа Венецуелка е фитнес кралица и ќе ве натера да влезете во мониторот!

Оваа Венецуелка е фитнес кралица и ќе ве натера да влезете во мониторот!

Атрактивната Мишел Левин, која американските медиуми ја сметаат за фитнес кралица, истакнува дека секој поглед во огледало и е најголемото задоволство....

Спорт | Нема коментари

Знаци кои покажуваат дека вашето дете е зависник од технологија

Знаци кои покажуваат дека вашето дете е зависник од технологија

Ова е време кога нашите животи се преплавени од разни технички уреди. Користиме мобилни телефони, лап топ, таблети и стануваме зависни од нив. Тоа...

Моето семејство | Нема коментари

Неверојатните градови Маракеш и Фес во Мароко

Неверојатните градови Маракеш и Фес во Мароко

Мароко се наоѓа на северозападниот брег на Северна Африка . Нејзините брегови се мијат од длабоките сини води на Атлантскиот Океан на запад и...

Патувај | Нема коментари

5 совети за совршени веѓи

5 совети за совршени веѓи

За секогаш да изгледате средено и убаво, важно е да се грижите и за веѓите. Густите веѓи се особено популарни во последно време. Но, сеедно дали имате...

Убавина | Нема коментари

Поради оваа реклама плачеа и најтврдокорните мажи! (видео)

Поради оваа реклама плачеа и најтврдокорните мажи! (видео)

Бидејќи се најдобри пријатели! Оваа реклама за еден ден е погледната скоро 15 милиони...

Prison brake | Нема коментари

10 здрави одлуки кои секогаш треба да ги применувате

10 здрави одлуки кои секогаш треба да ги применувате

Совети за тоа како треба да го подобрите вашиот дуx и тело. И верувајте, никогаш не е доцна да се започне. БИДЕТЕ РЕАЛНИ Можеби ви делува како добро...

Здраво тело | Нема коментари

2014 Колекција на венчаници – Alina Gheorghe

2014 Колекција на венчаници – Alina Gheorghe

Најновата колекција на венчаници од Алина Георге наречена  "Vintage Love" е инспириранa од елеганцијата и убавината на 50-те. Овaa софистициранa колекција...

Мојата венчавка | Нема коментари

Торта со банана и сирење

Торта со банана и сирење

Потребни состојки: 350гр мелени бисквити 10 банани 300мл млеко 2 кесички пудинг од банана 100гр путер 200гр маскарпоне сирење 200гр чоколадо 1 лажичка...

Мојата кујна | Нема коментари

Пролетно патување на Валентино за 2014

Пролетно патување на Валентино за 2014

Инспирирани од една посета на Рим, дизајнерите на Валентино, Мариа Грациа Кјури и Пјерпаоло Пичоли креираа раскошна колекција за пролет-лето 2014 која ја...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk