← НАЗАД НА БОЗА
На овие тераси ќе уживаат и најголемите “мрчатори”

На овие тераси ќе уживаат и најголемите “мрчатори”

Не е важно дали сакате да организирате луди журки, да правите скара или само да разговарате и уживате со шолја кафе или чај, сигурни сме дека секој ќе...

Мојот дом | Нема коментари

Џони Деп со веренички прстен од 100.000 долари

Џони Деп со веренички прстен од 100.000 долари

Џони Деп, одлучен во својата намера да се ожени со својата девојка Амбер Херд, купил петкаратен веренички прстен вреден дури 100.000 долари. Амбер била...

ШоуБиз | Нема коментари

Секси несовршености кои мажите ги обожаваат

Секси несовршености кои мажите ги обожаваат

Многу жени, без оглед на возраста не можат да го прифатат сопствениот изглед и секогаш се во состојба да набројат неколку нешта кои би сакале да ги...

Секс и Односи | Нема коментари

Величенствена и суперјахта “Arianna”

Величенствена и суперјахта “Arianna”

Оваа убавица која грациозно и моќно умее да патува преку океан, е ставена на продажба по цена од 45,9 милиони долари. Дизајнирана од страна на Делта Дизајн...

Керозин | Нема коментари

Колку брзо ви расте косата?

Колку брзо ви расте косата?

Многу луѓе веруваат дека колку почесто ја стрижат косата, толку побрзо таа расте. Но тоа не е ништо друго, освен добро негуван мит. Всушност честото...

Убавина | Нема коментари

Луксузен “детокс” ресорт во Тајланд

Луксузен “детокс” ресорт во Тајланд

Инспириран од светлите и смирувачки бои на Мароко, Absolute Sanctuary е популарен ресорт за јога  и детоксикација на тропскиот остров Ко Самуи на Тајланд. Овој...

Патувај | Нема коментари

5 минути кои ќе ви го стопат срцето (Видео)

5 минути кои ќе ви го стопат срцето (Видео)

Колку често забораваме да се радуваме на малите задоволства на животот? Колку често си дозволуваме да придаваме премногу големо значење на безначајни...

Моето семејство | Нема коментари

Веренички прстени за кои секоја девојка сонува

Веренички прстени за кои секоја девојка сонува

Сон на секоја девојка е при предлог за брак, од кутивчето да заблеска прекрасен дијамант. Погледнете ги најновите модели на Џош Холанд за 2014....

Мојата венчавка | Нема коментари

Топ 7 трендови на машки фризури за Пролет 2014

Топ 7 трендови на машки фризури за Пролет 2014

Почетокот на новата модна сезона сигнализира дека е време да размислите дали треба да го промените вашиот изглед, а од тоа секако се подразбира и вашата...

man fashion | Нема коментари

Профитероли торта

Профитероли торта

Состојки: За тесто: 4 јајца, 150 гр растопен путер, 150 гр шеќер, 1 ванилин шеќер, 150 гр брашно, 1 прашок за пециво, прстофат сол За фил: 400 мл прашок за шлаг, 400...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk