← НАЗАД НА БОЗА
Андреј Пејиќ ги напумпа усните!

Андреј Пејиќ ги напумпа усните!

Контраверзниот манекен ги запали своите фанови, кога на инстаграм откри дека подлегнал на естетската хирургија. Иако последниот пат кога дошол во...

ШоуБиз | Нема коментари

Разлика меѓу кокошка и мерцедес!

Разлика меѓу кокошка и мерцедес!

Често се среќаваме со реклами кои се од секаков карактер, меѓутоа следнава ќе ја забележиме заради креативноста и иновативноста. Големите компании...

Керозин | Нема коментари

Летачки авион?  Да, благодарам!

Летачки авион? Да, благодарам!

Дело е на дизајнерот Стефан Клајн, а покрај тоа што може да се вози по патиштата, може и да лета над нив. Тој веќе 20 години работи на идејата, а во...

Керозин | Нема коментари

Пародија за новата песна на Бијонсе

Пародија за новата песна на Бијонсе

  За младата Мајли Сајрус и Врекинг Бол, излегоа многу, многу пародии. Но ни Бијонсе не успеа да излезе на крај со комичарите. Ова дефинитивно е...

Музика и филм | Нема коментари

Да се спремиме за Оскарите!

Да се спремиме за Оскарите!

  Викендов во недела спрема понеделник, односно втори спрема трети март ќе се оддржат гламурозните “Оскари“. За да се припремиме за тоа целодневно...

Музика и филм | Нема коментари

Металург поразен од Нексе

Металург поразен од Нексе

20 минути во второто полувреме го чинеа пораз македонскиот првак на овој натпревар. Металург во 31 минута имаше предност од 13:10, потоа домаќинот до 48...

Спорт | Нема коментари

Динамо Минск во банкрот!

Динамо Минск во банкрот!

„Ќе се обидеме да ги подмириме сите долгови кон играчите“, рече спортскиот директор Андреј Парашенко. Динамо Минск настапуваше во Лигата на шампиони...

Спорт | Нема коментари

Здравко Чолич: Никогаш не го жртвувајте го бракот заради флерт!

Здравко Чолич: Никогаш не го жртвувајте го бракот заради флерт!

Здравко Чолиќ, неодамна изјави дека некоја посебна енергија и виша сила одредила Сандра да биде негова сопруга. Смета дека нивните аури одма се...

ШоуБиз | Нема коментари

Ве поздрави Ријана со својот провокативен изглед!

Ве поздрави Ријана со својот провокативен изглед!

  Популарната пеачка Ријана, присуствувала на журка во Париз во една екстремно провокативна комбинација. Ријана, која цело време сака да се...

ШоуБиз | Нема коментари

Слики кои го фатиле “правиот“ момент

Слики кои го фатиле “правиот“ момент

Често ни се случуваат работи, кои се не секојдневни, кои посакувавме некој да ги имаше сликано или снимено. Епа некогаш се случува токму ова. Погледнете...

Prison brake | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk