← НАЗАД НА БОЗА
Погледнете како македонците играат на песната “Happy” од Врфел Вилијамс (Видео)

Погледнете како македонците играат на песната “Happy” од Врфел Вилијамс (Видео)

...

Музика и филм | Нема коментари

Два исти хороскопски знаци во љубовта? Совршенство или катастрофа?

Два исти хороскопски знаци во љубовта? Совршенство или катастрофа?

Врската помеѓу два исти хороскопски знаци може да биде совршена, или вистински пекол. Иако не сте идентични, ќе видите како некои од вашите најдобри и...

Секс и Односи | Нема коментари

Раскошниот дом на Бијонсе и Џеј Зи (Видео)

Раскошниот дом на Бијонсе и Џеј Зи (Видео)

Се чини дека ноата куќа на Бијонсе и Џеј Зи е дом од соништата, според воие слики. Легендарниот “Sandcastle”, како што се нарекува, е една од најпознатите...

Мојот дом | Нема коментари

Жан-Клод Ван Дам го победи Чак Норис со шпага во вселената (Видео)

Жан-Клод Ван Дам го победи Чак Норис со шпага во вселената (Видео)

Дали се сеќавате на мегапопуларното видео во кое Жан-Клод Ван Дам прави “шпага” помеѓу два камиони во движење? Рекламата не беше компјутерски...

ШоуБиз | Нема коментари

Невиден фер плеј: Случајно дале гол, па го пуштиле противникот да изедначи (Видео)

Невиден фер плеј: Случајно дале гол, па го пуштиле противникот да изедначи (Видео)

Во Грузија е виден навистина редок пример на фер плеј игра. Откако фудбалерите на Динамо Тбилиси постигнале случаен гол, им овозможиле на играчите од...

Спорт | Нема коментари

Сакате мажествен изглед? Пресадете брада!

Сакате мажествен изглед? Пресадете брада!

Брадата низ векови била знак за машкост и машкост во многу култури ширум светот, а од неодамна стана симбол на урбаните мажи. Оне со брада за себе сметаат...

man fashion | Нема коментари

Versace – Комплетан модна ревија за есен-зима 2014/2015 (Видео)

Versace – Комплетан модна ревија за есен-зима 2014/2015 (Видео)

Одлично шоу. Динамично, храбро и реално. Интересна луксузна гардероба. Версаче дефинитивно седна на тронот на Модната недела во...

man fashion | Нема коментари

Колекцијата на Moschino за есен/зима 2014/2015

Колекцијата на Moschino за есен/зима 2014/2015

Погледнете ја модната ревија на Moschino за Есен-Зима 2014/2015...

Мода | Нема коментари

Тежок како тенк: Се здебелил откако му ја убиле жаната, па ослабел 190 килограми

Тежок како тенк: Се здебелил откако му ја убиле жаната, па ослабел 190 килограми

Американецот Чак Тарнер (45) од Тексас бил тежок скоро 320 килограми, а абнормалната тежина ја достигнал по трагедијата, кога му ја убиле првата...

Машка работа | Нема коментари

Ова е најизолираното место во светот (Видео)

Ова е најизолираното место во светот (Видео)

Едно од најдалечните и најизолираните места на планетета се смета островот Буве во Норвешка. Овој ненаселен остров има површина од 49 квадратни...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk