← НАЗАД НА БОЗА
Доколку сакате да го избришете вашиот Facebook акаунт засекогаш, ова е сигурен начин!

Доколку сакате да го избришете вашиот Facebook акаунт засекогаш, ова е сигурен начин!

Социјалните мрежи го превземаа слободното време на човекот. Дел од нас неколкупати се обиделе решението да го најдат во бришење на профилите на Facebook,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Задржете ја врската на далечина!

Задржете ја врската на далечина!

Денес светот станува сè помал. Технологијата ги зближува луѓето, па иако сте разделени со стотици или илјадници километри од вашиот партнер, нема...

Секс и Односи | Нема коментари

Венчавка на врвот на светот!

Венчавка на врвот на светот!

Бурј Ал Араб не е обичен и луксузен хотел. Овој хотел се уште изненадува со својот специфичен изглед и организација на необични случувања. Еден од нив...

Мојата венчавка | Нема коментари

MOSAIQUE – вечен прибор од платина!

MOSAIQUE – вечен прибор од платина!

Познатиот порцелански сервис за јадење Mosaique, стана еден од заштитните обележја на француската куќа Хермес, ги дизајнираше Benoit-Pierre Emery во 2009 година во...

Мојот дом | Нема коментари

Ксанти – хармонија во диверзитетот!

Ксанти – хармонија во диверзитетот!

Ксанти е единствен град во Тракија, местото со илјадници бои, центар на диверзитетот и мешање на безброј култури. ова место е центар во кој се спојуваат...

Патувај | Нема коментари

Маноло Бланик: Кондурите со платформа ги прават жените неубави!

Маноло Бланик: Кондурите со платформа ги прават жените неубави!

Еден од најпознатите дизајнери Маноло Бланик за високите потпетици и посебно тие со платформа, смета дека се не убави и не женствени. Бланик во...

Мода | Нема коментари

Вкусен потер од лук со сирење!

Вкусен потер од лук со сирење!

Потребно: 1  главица лук 150 грама младо бело сирење 50 грама моцарела малку сол 50 грама целер малку   црн бибер   Подготовка: Го блендирате...

Мојата кујна | Нема коментари

Уште еден совет за поздрави и побели заби

Редовното консумирање на јогорт, и други намирници кои содржат млечна киселина, помагаат да се одржат забите здрави, според јапонските научници....

Убавина | Нема коментари

Зачувајте ја кожата на бебето

 Кожата на децата и бебињата е многу нежна, тенка, чувствителна и подложна на надворешни влијанија. Затоа лесно може да дојде до нарушување на нејзината...

Моето семејство | Нема коментари

Дали сте го знаеле ова за водата?

Дали сте го знаеле ова за водата?

Германски научници откриле дека по еден час откако сме конзумирале чиста вода, потрошувачката во метаболизмот се покачува за 24%. Конзумирањето вода,...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk