← НАЗАД НА БОЗА
Val Stefani со колекција есенски венчаници за 2014

Val Stefani со колекција есенски венчаници за 2014

Ова е една интересна колекција венчаници кои треба да ги погледнете. Изборот на модели е фин, но се прашуваме зошто им требала таа бела трака на...

Мојата венчавка | Нема коментари

Јадете свежа сезонска салата!

Јадете свежа сезонска салата!

Во ова брзо време треба секогаш да внимаваме што правиме за да се одржиме во добра форма. Телото е се што имаме и мораме да го негуваме. Сè повеќе и...

Здраво тело | Нема коментари

Сексот е добар за нашето здравје!

Многу стручњаци во областа на медицината ја набљудуваат функцијата на машкиот полов орган како одраз на здравјето на мажот, посебно на неговото...

Секс и Односи | Нема коментари

Научете го детето математика пред да почне во училиште!

Научете го детето математика пред да почне во училиште!

Една од областите кои не треба да ги прескокнете при подучувањето на вашето дете во предучилишна возраст е математиката. Развивањето на математичкото...

Моето семејство | Нема коментари

1 фустан, 5 различни визии (Видео)

1 фустан, 5 различни визии (Видео)

Секоја девојка во својата гардероба има барем еден обичен фустан. Па исто така и вие! А што подразбираме под обичен фустан? Па, по можност прав, припен...

Мода | Нема коментари

Верувате ли во секс без љубов?!

Верувате ли во секс без љубов?!

Врските без обврски се честа тема на бројни филмови и серии, па затоа не чуди што толку често се прашуваме дали таквото сценарио е можно и во реалниот...

Секс и Односи | Нема коментари

Најсреќни сме во 33-та година

Најсреќни сме во 33-та година

Најновата британска студија покажала дека луѓето се најсреќни во својата 33-та година од животот. Повеќе од половина од испитаниците одговориле дека...

Здраво тело | Нема коментари

Печен компир со сос од кашкавал

Печен компир со сос од кашкавал

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 750 гр компири * една чаша кисела павлака * 200 гр гауда кашкавал * 200 гр ементал кашкавал * 2-3 млади кромидчиња * 3 лажици маслиново...

Мојата кујна | Нема коментари

Веселите бебиња се раѓаат во лето

Веселите бебиња се раѓаат во лето

Луѓето родени во пролет и лето се посреќни и позадоволни од својот живот, отколку родените во есен и зима. Зошто? Производството на серотонин, познат...

Моето семејство | Нема коментари

Искористете ги дрвата од зимата, за декорација на дворот!

Искористете ги дрвата од зимата, за декорација на дворот!

Овие неколку предлози се вклопуваат во секој амбиент, а ви дозволуваат да засадите какво растение и да посакате. Трупецот од пресечено дрво во дворот на...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk