← НАЗАД НА БОЗА
Ретро венчаници за Veronica Sheaffer

Ретро венчаници за Veronica Sheaffer

Ова се интересни ретно венчаници од Veronica Sheaffer. Декорирани со мали цветчиња, интересна чипка и тул даваат симпатична нота која може да ви се допадне и да...

Мојата венчавка | Нема коментари

Ако сакате да освоите девојка, овие комплименти не смеете да и ги кажете!

Ако сакате да освоите девојка, овие комплименти не смеете да и ги кажете!

Веќе неколку пати пишуваме за разликите меѓу половите па така, жените погрешно го толкуваат нашиот смисол за хумор, или пак ние сме двосмислени, но како...

Секс и Односи | Нема коментари

Како до подобро расположение!?

Како до подобро расположение!?

Сите ги знаеме кои се позитивните страни на модерното живеење. Исто така, неретко читаме и слушаме за потребите на нашиот организам од прошетки,...

Здраво тело | Нема коментари

Чипс од компир

Чипс од компир

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 кг. црвен компир 4 лажици маслиново масло 1 лажичка сол НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Исечкајте го компирот на тенки листови  или пак...

Мојата кујна | Нема коментари

Ултимативен тренд: Рамни чевли со шпиц

Ултимативен тренд: Рамни чевли со шпиц

Доколку барате идеални рамни чевли со кои ќе заблескате оваа пролет, сигурни сме дека ве интересира кои модели се најактуелни и кои можете најлесно да...

Мода | Нема коментари

Лекување на бронхитис со инхалација

Лекување на бронхитис со инхалација

Доколку имате проблеми со дишењето или имате бронхитис, ви препорачуваме да правите инхалација со мед, во домашни услови. Сè што треба да направите е...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Осум трикови кои никој ви ги нема кажано

Осум трикови кои никој ви ги нема кажано

Make up  уметниците ги знаат сите тајни за да се постигне совршен изглед, а сите оние мали трикови кои можете да ги научите само ако по цел ден живеете во...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk