← НАЗАД НА БОЗА
Неверојатно шармантен и елегантно осмислен стан од 40 метри квадратни

Неверојатно шармантен и елегантно осмислен стан од 40 метри квадратни

Иако со мали димензии, овој стан зрачи со шарм и би можел да биде совршено привремено решение за студенти или прв дом на млад брачен пар. Она што го пшарви...

Мојот дом | Нема коментари

Стил на денот: Фустани со голи раменици

Стил на денот: Фустани со голи раменици

Ова лето фустаните со голи раменици, станаа вистински хит. Веќе зборувавме за овој модел, но лето 2014 дефинитивно ќе биде во знакот на овие...

Мода | Нема коментари

Грчкиот рај – Закинтос

Грчкиот рај – Закинтос

Се наоѓа на Јонското Море и се протега на површина од 410 метри квадратни, Закинтос е трет по големина од  Јонските острови. Со своите неверојатни земни...

Патувај | Нема коментари

Изгледаше како обично момче кое со креда шкрта по дворот. Неговиот цртеж го расплака светот (Видео)

Изгледаше како обично момче кое со креда шкрта по дворот. Неговиот цртеж го расплака светот (Видео)

Ова кратко видео кое трае две минути расплака милиони луѓе ширум светот. Видеото е снимено според вистинска случка кој се одиграла во Ирак. Момчето...

Моето семејство | Нема коментари

Свадбата на едно момче што умира, кое раскажа се за љубовта (Видео)

Свадбата на едно момче што умира, кое раскажа се за љубовта (Видео)

На почетокот на оваа година Rowden и Leizel решиле да склучат брак и да ја овековечат пред Бога својата долгогодишна љубов, која им подарила една ќеркичка....

Секс и Односи | Нема коментари

Лимонтус, оцет и сол за отстранување на брадавици

Лимонтус, оцет и сол за отстранување на брадавици

Непријатните израстоци по кожата, како брадавиците, ни пречат упорно, најмногу за време на топлите месеци, кога на виделина излегуваат поголеми...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Домашен лек со вински оцет и јајце за висок крвен притисок – Лично испробано!

Домашен лек со вински оцет и јајце за висок крвен притисок – Лично испробано!

Едно јајце се вари тврдо како за јадење. Се става во чаша и се залева со вински оцет – да го покрие. Престојува во оцетот 24 часа. Кората се разградува а...

Здраво тело | Нема коментари

Можно ли е? Пијалок кој топи по еден килограм само еден час по конзумирањето!

Можно ли е? Пијалок кој топи по еден килограм само еден час по конзумирањето!

За оаа цел ви е неопходна вода. Земете некој сад, по можност длабок, во него ставете краставици исечени на кругови, а потоа и парчиња од свеж лимон заедно...

Убавина | Еден коментар

Оној што вистиснки те сака, се однесува токму вака…

Оној што вистиснки те сака, се однесува токму вака…

Не треба премногу труд пред некој кој навистина ве сака бидејќи тој/таа веќе ве прифатил онакви какви што сте. Но, зошто да се трудите пред некого за да...

Секс и Односи | Нема коментари

Направете вкусна летна мусака

Направете вкусна летна мусака

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: *1кг тиквица, *1 павлака, *100мл зејтин, *сол, *100г брашно, *2 јајца, *1 чешне лук НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Исечете ги тиквиците на кругчиња,...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk