← НАЗАД НА БОЗА
Зошто е добро да пиеме црн чај?

Зошто е добро да пиеме црн чај?

Црниот, зелениот и белиот чај се приготвуваат од исто растение Camellia sinensis. За трите видови чај се избираат различни делови од растението, кои се берат во...

Здраво тело | Нема коментари

Освежете го воздухот со домашни ароматизери

Освежете го воздухот со домашни ароматизери

Знаете ли како да си направите ароматизер во домашни услови? Нашата денешна рецепта е направена исклучиво од природни намирници, а освен тоа треба да ви...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Смирувачки маски за лице од домашно производство

Смирувачки маски за лице од домашно производство

МАСКА СО КАМИЛИЦА И ЗЕЛЕНА ГЛИНА е погодна за сите типови на кожа. Состојки: 2 лажици зелена глина 2 лажици оризов скроб Чај од камилица Измешајте ја...

Убавина | Нема коментари

За дамите со стил – Дизајнерски чанти

За дамите со стил – Дизајнерски чанти

Дизајнерските чанти се едноставно посебни и различни. Тие се одличен додаток кој можете да го комбинирате и со обична гардероба а финалниот ефект да...

Мода | Нема коментари

Едноставна пита со сирење

Едноставна пита со сирење

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 500 гр кори за пита * 600 гр сирење * 2 јајца * 2 чаши јогурт * 1 чаша павлака * 1 чаша минерална вода НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Се...

Мојата кујна | Нема коментари

Како да му го продолжите векот на вашиот брич

Како да му го продолжите векот на вашиот брич

Еден од наједноставните методи за отстранување на влакненцата е секако бричењето.  Многу дами во текот на летото најчесто на овој начин ги отстрануваат...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Шест вистини кои морате да ги знаете доколку (не) сакате да забремените

Шест вистини кои морате да ги знаете доколку (не) сакате да забремените

Се одлучивте за дете или веќе некое време работите на тоа? Ги слушате советите на вашите пријателки и сами активно барате податоци како да забремените?...

Моето семејство | Нема коментари

Како да подготвите лековита смеса против стомачни тегоби

Како да подготвите лековита смеса против стомачни тегоби

Надуеност, гасови или болки во стомакот се последица на недоволно соџвакана храна. Пробајте го следниот лековит рецепт и ослободете се од овие...

Здраво тело | Нема коментари

Жена или девојка: Како ве перцепираат мажите?

Жена или девојка: Како ве перцепираат мажите?

Вистинската жена не чека нејзиното момче сам да дојде до заклучок за што размислува, туку едноставно му го кажува тоа. Вистинската жена својата врска ја...

Секс и Односи | Нема коментари

Гласот на мајката како лек…

Гласот на мајката како лек…

Истражувачите од Универзитетот во Висконсин докажуваат дека гласот на мајката смирува и дејствува делотворно . Експертите откриле дека гласот на...

Моето семејство | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk