← НАЗАД НА БОЗА
Диетални компирчиња од рерна…

Диетални компирчиња од рерна…

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 2 поголеми компири * 4 лажички презла * Половина лажичка бел лук во прав * Половина лажичка сушено оригано * Половина лажичка чили...

Мојата кујна | Нема коментари

Дали сте со вистинската личност ?

Дали сте со вистинската личност ?

Не постои математичка формула која ќе ви помогне да пресметате дали вашиот партнер е вистинската личност за вас. Сепак, некои насоки можат да ви...

Секс и Односи | Нема коментари

Еве зашто пееме под туш!!!

Еве зашто пееме под туш!!!

Водата тече по нашето тело, топлина, водена пара, акустична просторија, чувство на сигурност и опуштеност се само некои од факторите кои ги објаснуваа...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Маска за коса која дава резултати веднаш

Маска за коса која дава резултати веднаш

Студената зима остави траги на квалитетот на нашата коса. Таа стана сува, кршлива, безживотна… Доколку сакате набрзина да ја освежите косата направете...

Убавина | Нема коментари

Родителски поуки

Родителски поуки

Понекогаш еден мал совет, може многу да промени во нашите животи. Затоа убаво прочитајте ги овие кратки поуки од еден Монах од манастирот Ватопед, на...

Моето семејство | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk