← НАЗАД НА БОЗА
Пердуви и везени детали за вашата свадба

Пердуви и везени детали за вашата свадба

Оваа свадба е навидум многу едноставна, а всушност е многу посебна. Фустаните на невестата и девериците се многу едноставни, но украсени со извезени...

Мојата венчавка | Нема коментари

Марбеља, Коста дел Сол – убавицата на Шпанија…

Марбеља, Коста дел Сол – убавицата на Шпанија…

Коста дел Сол нуди совршена комбинација на одмор, уживање на сонце и убавина. Постојат толку многу причини поради кои Коста дел Сол е една од...

Патувај | Нема коментари

Совршено искористени 30 метри квадратни простор (Видео)

Совршено искористени 30 метри квадратни простор (Видео)

Повеќенаменското користење на просторот стана една од централните точки за време на уредување на домовите. Во овој стан од 30 метри квадратни,...

Мојот дом | Нема коментари

Костими за капење од Victoria Sicret

Костими за капење од Victoria Sicret

Една од најпопуларните модни куќи “Victoria Secret” ни ги претставува заводливите костими за капење за лето 2014. Прекрасните анѓели на брендот “Victoria Sicret” не...

Мода | Нема коментари

Најефикасната домашна маска за лице без акни

Најефикасната домашна маска за лице без акни

Медот е природен антисептик, ја навлажнува кожата без таа да изгледа мрсна. Циметот веќе илјада години се користи како пилинг кој ги стимулира порите, а...

Убавина | Нема коментари

Мистеријата решена: Дали е сексот подобар со обрежан или со необрежан пенис?

Мистеријата решена: Дали е сексот подобар со обрежан или со необрежан пенис?

Трендот на обрежување на пенисот станува се попопуларен во светот, но дали некогаш сте се запрашале која е разликата помеѓу машкиот “алат” кој...

Секс и Односи | Нема коментари

Рецепт за наједноставниот природен лек против подочници

Рецепт за наједноставниот природен лек против подочници

Доколку имате темни подочници ви предлагаме еден едноставен природен лек за нивно отстранување. Потребно е да земете свежи листови од нане, да ги...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Фантастични дизајнерски венчаници – пример за добар стил

Фантастични дизајнерски венчаници – пример за добар стил

Денешната збирка венчаници е составена од ремек делата на врвните светски дизајнери за венчаници кои во себе го носат трендот и духот на новото...

Мојата венчавка | Нема коментари

Раскошен хотел во Шпанија

Раскошен хотел во Шпанија

Се наоѓа на Мајорка, а ќе Ви го овозможи најубавиот одмор во Вашиот живот… Ова неверојатно издание, кое овозможува импозантен поглед кон морето, на...

Патувај | Нема коментари

Совети: Како да ја уредите дневната соба (Видео)

Совети: Како да ја уредите дневната соба (Видео)

Дневната соба е просторија во која поминуваме најмногу време, таа најдобро го отсликува карактерот на сопственикот и тоа е просторија која се смета за...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk