← НАЗАД НА БОЗА
Запознајте го најмладиот алкохоличар: Има само две години, а може да испие едно шише пиво за само една минута! (Видео)

Запознајте го најмладиот алкохоличар: Има само две години, а може да испие едно шише пиво за само една минута! (Видео)

Ченг Ченг од Кина, се вбројува помеѓу најмладите алкохоличари во оваа земја! Уште на 10 месеци пробал вино, а со неполни 12 пиво! Дознајте коко дошло до...

Моето семејство | Нема коментари

Сако – синоним за елеганција

Сако – синоним за елеганција

Од секогаш сме го сакале сакото, некако ни се чини како синоним за елеганција, но не со оние класични црни  панаталони. Повеќе сме за некои интересни...

Мода | Нема коментари

Воодушевете го: Овозможете му овошен орален секс! (Видео 18+)

Воодушевете го: Овозможете му овошен орален секс! (Видео 18+)

Доколку мислите дека сте пробале се, се лажете! Ова е чувство кое вашиот партнер ќе го памети цел живот! Сте пробале се и повеќе не знаете што? Е, ова...

Секс и Односи | Нема коментари

Камилица и домати за испукани капилари на кожата на лицето

Камилица и домати за испукани капилари на кожата на лицето

Испуканите капилари на кожата предизвикуваат зцрваенување и создавање на минијатурни мрежички од крвоносните садови. Доколку веќе страдате од овој...

Здраво тело | Нема коментари

Плавуши, погледнете како треба да се нашминкате! (Видео)

Плавуши, погледнете како треба да се нашминкате! (Видео)

Овој едноставен, а впечатлив мејкап е соодветен за преку ден и за вечерно излегување. Модната блогерка Лорин Куртис  инспирацијата ја пронашла во...

Убавина | Нема коментари

Miu Miu – колекција на очила за сонце

Miu Miu – колекција на очила за сонце

За топлите летни денови, брендот Miu Miu ни носи светкава колекција на очила за сонце. Сите презентирани модели се вистински “must have” за летната сезона....

Мода | Нема коментари

ГЕНИЈАЛНО: Мебел кој ќе ве воодушеви… (Видео)

ГЕНИЈАЛНО: Мебел кој ќе ве воодушеви… (Видео)

Доколку сте љубители на мебел, тогаш е вистиско време да го погледнете видеото кое ви го претставуваме во продолжение. Имено, станува збор за луѓе кои...

Мојот дом | Нема коментари

Топ 10 градови на море

Топ 10 градови на море

Погледнете го изборот од најинтересните градови кои ги красат рајски плажи... Доколку некогаш сте посакале да ја споите динамиката на некоја метропола...

Патувај | Нема коментари

Лесен летен ручек: Ролнички од модар патлиџан

Лесен летен ручек: Ролнички од модар патлиџан

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 2 модри патлиџани * сол * 50гр ориз * 2 главици кромид * 2 чешниња лук * 1 врска босилек * 100гр пире од патлиџан * 150гр мелено...

Мојата кујна | Нема коментари

Венчаници со тул – најдобар избор за лето 2014

Венчаници со тул – најдобар избор за лето 2014

Овие венчаници, се карактеризираат со гламур, развеселуваат а сепак, ја задржуваат класичната нота. Се протегаат, се до подот и благо се спуштаат,...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk