← НАЗАД НА БОЗА
Навики за перење поради кои ја уништувате гардеробата

Навики за перење поради кои ја уништувате гардеробата

Перењето на алишта е работа која никогаш не е завршена. Иако можеби ви изгледа дека веќе добро сте уходани во перењето, ви претставуваме насоки кон кои...

Моето семејство | Нема коментари

Палачинки со чоколадо и кокос

Палачинки со чоколадо и кокос

Состојки: 100 гр брашно, 30 гр шеќер во прав, 2,5 дл млеко, 2 јајца, 5 дл пиво, 30 гр путер За фил: 3 дл неутрална павлака, 150 гр бело чоколадо, 50 гр кокос, 50 гр бадем,...

Мојата кујна | Нема коментари

Ангелски изглед за најслатките невестички

Ангелски изглед за најслатките невестички

Малите невестички кои ги придружуваат младоженците се неизоставен дел од секоја свадба. Тие обично се облечени во исти тонови како фустаните на...

Мојата венчавка | Нема коментари

Лековит квас од цвекло против рак

Лековит квас од цвекло против рак

Руската традиционална медицина верува дека квас од цвекло е најдобриот немедицински лек за хипертензија, бидејќи, меѓу другото, го нормализира крвнио...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Летен мејкап коктел

Летен мејкап коктел

Летните коктели се насекаде околу нас, но дали знаевте дека може да ги направите и во вашата торбичка за козметика? Секако, но не зборуваме за алкохолни...

Убавина | Нема коментари

Пет знаци дека е одличен во кревет

Пет знаци дека е одличен во кревет

Го пронајдовте вистинскиот партнер и подготвени сте да ја подигнете врската на повисоко ниво – она во спалната соба. Во глава веќе неколку пати сте...

Секс и Односи | Нема коментари

Armani Prive висока мода есен/зима 2014

Armani Prive висока мода есен/зима 2014

Тема на колекцијата есен/зима 2014 на брендот беше комбинација на бои – црвена, бела и црна, како одраз на елеганција. Целата поставка и ревијата започнаа...

Мода | Нема коментари

Рај во срцето на Париз – Hôtel du Ministère

Рај во срцето на Париз – Hôtel du Ministère

Ентериерот на овој хотел хармонично ги комбинира класичниот и модерниот стил. Ретро детелите од 50-тите комбинирани со модерниот дизајн, обезбедуваат...

Патувај | Нема коментари

5 Совети за намалување на холестеролот

5 Совети за намалување на холестеролот

Холестеролот и триглицеридите се масти без кои нема живот, но може да се појави проблем кога ги има повеќе во крвта. Ви предлагаме 5 ефикасни совети за...

Здраво тело | Нема коментари

Направете сами: Модерни сандали за 5 минути

Направете сами: Модерни сандали за 5 минути

Летото е вистинско време за сандали. Бидете забележани на улица по вашите шик гладијатор сандали од марами. Освен креативноста, потребни ви се три...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk