← НАЗАД НА БОЗА
Тестенини капрезе

Тестенини капрезе

Состојки: 400 гр тестенини во форма на полжав, 200 гр сланина, 250 гр чери домати, 5 дл павлака за готвење, 1 јајце, босилек, 200гр моцарела, 40 гр пармезан,...

Мојата кујна | Нема коментари

Вила од златните дваесетти

Вила од златните дваесетти

Оваа впечатлива вила изградена на крајот од златните дваесетти години, а нарачана од страна на магнатот Луис Лукенбах, е дело на архитектот вилиам...

Мојот дом | Нема коментари

Неколку трикови за зацврстување на млитавата кожа

Неколку трикови за зацврстување на млитавата кожа

Брзото губење на килограмите, освен што не е добро за здравјето, не е добро ни за линијата. Кожата не може да го прати слабеењето и станува млитава....

Здраво тело | Нема коментари

Коктел одличен за вашиот тен

Коктел одличен за вашиот тен

Овој фантастичен коктел содржи антиоксиданси, меѓу кои ликопен, кој нашата кожа ја штитат од штетното сончево зрачење. Потребно ви е: - 2 цл сок од...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Како да се шминкате во топлите летни денови

Како да се шминкате во топлите летни денови

Многу жени се прашуваат дали може да бидат убаво нашминкани и кога живата ќе се искачи до неподносливи жештини. Одговорот е секако да. Само избегнувајте...

Убавина | Нема коментари

Едноставни и романтични венчаници на J. Crew’s есен/зима 2014

Едноставни и романтични венчаници на J. Crew’s есен/зима 2014

Ако сте во потрага по венчаница, еве неколку интересни модели кои дополнително може да ве инспирираат. Новата есенска колекција на брендот J. Crew’s се...

Мојата венчавка | Нема коментари

La Perla есен/зима 2014

La Perla есен/зима 2014

Незапирливото дуо, Мерт и Маркус повторно се обединија со италијанскио бренд за сензуална долна облека La Perla во нивната нова колекција есен/зима 2014....

Мода | Нема коментари

Подгответе се за повеќебројни оргазми

Подгответе се за повеќебројни оргазми

Постои нов и едоставен начин да ги подобрите шансите за постигнување на експлозивен оргазам. До него ќе дојдете со различни секс потези, наместо да се...

Секс и Односи | Нема коментари

Смирете ја кожата по сончањето со едноставна маска од лаванда

Смирете ја кожата по сончањето со едноставна маска од лаванда

Познато е дека мирисот на лаванда смирува и дека ова романтично растение има позитивни ефекти на кожата. Во летниот период сакаме да се одмориме и...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Невестински фустани за пролет 2015 од Kelly Faetanini

Невестински фустани за пролет 2015 од Kelly Faetanini

Прекрасната колекција за пролет 2015 на Kelly Faetanini се одликува со свилени чипкасти деколтеа и повеќеслојни здолништа. Оваа женсвена колекција може да се...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk