← НАЗАД НА БОЗА
Ферари како централен елемент на ентериерот

Ферари како централен елемент на ентериерот

Вообичаено е автомобилот да биде паркиран пред вашата куќа или станбена зграда, или моежби во гаражата. Но кога имате Ферари, дозволено ви е гаражата да...

Мојот дом | Нема коментари

Познатите советуваат: Како да носите риги на разни начини

Познатите советуваат: Како да носите риги на разни начини

Морнарскиот стил, црно-белите и црвено-белите риги сеуште се актуелни. Одлични за опуштени и елегантни изданија, комбинациите со риги се доста тренди...

Мода | Нема коментари

5 Експресни вежби за стомак (Видео)

5 Експресни вежби за стомак (Видео)

Сигурни сме дека секој ден може да одвоите пет минути за вежбање. Пробајте ги овие вежби за затегнување на стомачните мускули и ви гарантираме дека ќе...

Здраво тело | Нема коментари

Кокосовото масло е вистински пријател на убавината

Кокосовото масло е вистински пријател на убавината

За секој тип на кожа и секој проблем, постојат десетици илјади производи од разни производители кои се заколнуваат дека нивниот производ ќе ги реши...

Убавина | Нема коментари

5 Знаци дека е време да раскинете

5 Знаци дека е време да раскинете

Жените претпочитаат да ги игнорираат знаците на узбуна кога нешто не е во ред со врската. Преферираат да зажмурат со едното око, а особено оние кои се...

Секс и Односи | Нема коментари

Ролат со кајсии

Ролат со кајсии

Состојки: 250 гр пишкоти; 2,5 дл млеко За фил: 1 пудинг со вкус на слатка павлака; 4 дл млеко; 100 гр бело чоколадо; 100 гр шеќер; 125 гр путер; 100 гр кајсии од...

Мојата кујна | Нема коментари

Лесни и воздушести невестински фустани на Domo Adami

Лесни и воздушести невестински фустани на Domo Adami

Domo Adami  е еден од најпознатите и најсакани италијански брендови кои креираат деликатни, интимни и исклучителни невестински фустани. Овие фустани несе...

Мојата венчавка | Нема коментари

Едноставни чекори за да се справите со уморот

Едноставни чекори за да се справите со уморот

Доручкувајте Научно е докажано дека луѓето кои не го прескокнуваат доручекот се поенергични и подобро расположени. Ако немате навика да јадете пред...

Здраво тело | Нема коментари

Како да се забавува вашето дете кога е болно?

Како да се забавува вашето дете кога е болно?

Кога се болни, децата сакаат да имаат посебен третман со целосно внимание посветено на нив. Читајте му некоја книга која тоа само ќе ја одбере. ...

Моето семејство | Нема коментари

Неодоливи бохо фризури

Неодоливи бохо фризури

Во светот на модата, секоја сезона се поставуваат нови трендови, па така и кога станува збор за стајлинг на косата, нови бои и нови начини на аплицирање...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk