← НАЗАД НА БОЗА
Рајска вила на Сицилија

Рајска вила на Сицилија

Во живописниот град Шичли кој е под заштита на УНЕСКО, сместена е една од најубавите сицилијански вили, вистинска оаза на луксузот, наречена Palazzo...

Патувај | Нема коментари

St. Pucchi 2014-2015 невестинска колекција

St. Pucchi 2014-2015 невестинска колекција

Во нејзината величенствена кариера од речиси три децении, Рани Тотман, претседател и дизајнер на St. Pucchi, беше сведок на безброј модни трендови кои...

Мојата венчавка | Нема коментари

Направете домашни козметички препарати со употреба на сол

Направете домашни козметички препарати со употреба на сол

Кога станува збор за здравјето на бубрезите и витката линија, сите одбегнуваме да консумираме сол, го намалуваме на минимум за да избегнеме задржување...

Убавина | Нема коментари

Зелена салата против црвенила на кожата

Зелена салата против црвенила на кожата

Нема сомнеж дека само негуваната кожа е убава и сјајна. Ако редовно се грижите за кожата, таа ќе ви го врати то со ведрина и сјај. Наш предлог е да пробате...

Здраво тело | Нема коментари

Pal Zileri есен/зима 2014

Pal Zileri есен/зима 2014

Колекцијата есен/зима 2014 на Pal Zileri е инспирирана од бескрајниот шарм на Големото Јаболко. Стиловите кои може да ги видиме имаат заеднички елементи во...

man fashion | Нема коментари

Ненадмината сензуалност

Ненадмината сензуалност

Актуелната манекенка Кендис ги краси насловните на голем број списанија. Нејзината сензуалност и сексапил го привлекоа вниманието на многу модни...

Мода | Нема коментари

Љубовта е во воздухот!

Љубовта е во воздухот!

Обожаваме да гледаме различни идеи за фотографирање кои инкорпорираат балони во сценографијата. Балоните креираат симпатични позадини и реквизити за...

Мојата венчавка | Нема коментари

Летна чорба од зеленчук

Летна чорба од зеленчук

Состојки: 1 кромид, 1 тиквичка, 1 келераба, 1 морков, 70 гр целер, 1,5 дл павлака за готвење, 2 лажици густин, 1/2 лимон, 1 жолчка од јајце, масло, мешавина од...

Мојата кујна | Нема коментари

Како да го задржите темниот тен и по летувањето

Како да го задржите темниот тен и по летувањето

За време на престојот на плажа, нашата кожа под дејство на сонцето станува потемна, но за жал, темниот тен има краток рок на траење. За да го одржите тенот...

Убавина | Нема коментари

Со едноставни вежби до полесно носење на високи потпетици

Со едноставни вежби до полесно носење на високи потпетици

Нема ништо полошо од чувство на постојана борба сензационално да чекорите во високи потпетици, додека се обидувате да ја одржите рамнотежата и да...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk