← НАЗАД НА БОЗА
Домашен сируп од смокви против настинки и кашлица

Домашен сируп од смокви против настинки и кашлица

Смоквите се често употребувани во народната медицина поради своите лековити својства. Уште во древноста плодот од смоквата бил особено ценет и...

Здраво тело | Нема коментари

Секси во црвено

Секси во црвено

Црвена – одлична и инспиративна боја која привлекува внимание и ги остава мажите без здив. А замислете да се облечете во целост во црвено? Може и да не се...

Мода | Нема коментари

Чоколадни Баунти коцки

Чоколадни Баунти коцки

Потребни состојки: 1дл слатка павлака 250гр маргарин 300гр шеќер 250гр кокос 150гр темно чоколадо 80гр маргарин Начин на подготовка: Шеќерот,...

Мојата кујна | Нема коментари

Како изгледа совршениот модернистички дом ?

Како изгледа совршениот модернистички дом ?

Минимализмот, луксузот и едноставноста, барем во поглед на стилот се клучните фактори, кои влијаат на изгледот на еден од најсовршените модернистички...

Мојот дом | Нема коментари

Домашни тоници за лице

Домашни тоници за лице

Тониците за лице овозможуваат многу бенифиции за подобрувањето на вашата кожа. Како и да е добрите, конвенционални тоници за лице често имаат висока...

Убавина | Нема коментари

Кога е најдоброто време за секс?

Кога е најдоброто време за секс?

Мажите и жените подеднакво имаат потреба за секс. Меѓутоа, нивните потреби не се со ист интензитет во текот на целиот ден што може да направи проблем во...

Секс и Односи | Нема коментари

Во очекување на судбоносното прашање и вашето „Да“

Во очекување на судбоносното прашање и вашето „Да“

Веќе подолго време сте заедно, вие сте убедена дека тоа е мажот за вас, можеби дури и живеете заедно и во еден момент свадбените ѕвона започнуваат да...

Моето семејство | Нема коментари

Запечени шпагети со пилешко месо

Запечени шпагети со пилешко месо

Одличен предлог за вкусен ручек !!! ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 500 грама пилешко месо 500 грама шпагети 2 свежи ситно исечкани пиперки 400 грама рендан кашкавал 1...

Мојата кујна | Нема коментари

Доколку чувате маче, ова е интересен совет за вас

Доколку чувате маче, ова е интересен совет за вас

Имате проблем..!!! Вашата мачка постојано се качува на креветот, а вие не сакате да вадите купчиња влакна од креветите!!! Не можете да ја одвикнете, а тоа...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Reformation есен 2014.

Reformation есен 2014.

Модната куќа Reformation ја претстави својата втора колекција наменета за идните невести, која е сочинета од венчаници и фустани за деверуши. Едноставни и...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk