← НАЗАД НА БОЗА
Брза пита од бајат леб

Брза пита од бајат леб

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * јајца * сирење * масло * млеко * брашно * леб НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Лебот исечете го на кришки со еднаква големина и...

Мојата кујна | Нема коментари

Лесна домашна паста за избелување на забите

Лесна домашна паста за избелување на забите

Неопходните состојки за домашна паста за избелување на забите се: ½ лажца сода бикарбона, 10-20 капки хидроген и неколку капки свежо исцеден сок од лимон....

Здраво тело | Нема коментари

За блескава коса направете домашен шампон

За блескава коса направете домашен шампон

За да си подготвите домашен шампон, имате потреба само од 3 природни состојки: 1 банана, 1 јајце и еден лимон. По желба може да додадете 1 ампула витамин Б6...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Пријатели по прекинот на врската?

Пријатели по прекинот на врската?

Пријателство со бившиот не е баш најдобра идеја… Да бидеме искрени, пријателството по прекинот обично не функционира. Иако на почетокот може да ви...

Секс и Односи | Нема коментари

Спасете ги децата да не страдаат од скандалите помеѓу родителите!

Спасете ги децата да не страдаат од скандалите помеѓу родителите!

Децата кои слушаат како нивните родители се караат се почувствителни кон стресот, тврдат американските научници од Универзитетот во Орегон. Мозокот на...

Моето семејство | Нема коментари

Изгледот на дворот е подеднакво важен како и ентериерот

Изгледот на дворот е подеднакво важен како и ентериерот

Дворот е она нешто што го остава првиот впечаток за вашиот дом и за вашиот животен стил и вкус. Многу често луѓето се фокусираат само на интериорот, а на...

Мојот дом | Нема коментари

Како да нанесете маскара? Научете како до густи и долги трепки

Како да нанесете маскара? Научете како до густи и долги трепки

Маскарата се нанесува за да ги истакнете вашите трепки и да им дадете на очите поголем акцент. За сите оние кои имаат помали и не толку густи трепки, веќе...

Убавина | Нема коментари

Модерни и на плажа

Модерни и на плажа

Опуштете се! Ви ја откриваме најжешката понуда за ултимативно уживање во летото и сѐ она што тоа го носи со себе. Нека вашиот костим за капење одреди каде...

Мода | Нема коментари

Намалете го високиот крвен притисок за 5 минути!

Намалете го високиот крвен притисок за 5 минути!

Под дејство на стресот или физичко оптоварување мускулите се напнуваат, а крвните садови се стеснуваат, па притисокот се покачува. Што треба да се...

Здраво тело | Нема коментари

Оној што ја бара совршената љубов, ќе умре без љубов!

Оној што ја бара совршената љубов, ќе умре без љубов!

Оној што ќе бара совршена љубов, сам себе се осудува додека е жив да не ја сретне. Но…Најди и засакај нешто обично и направи го совршено! Има љубов, што...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk