← НАЗАД НА БОЗА
Лосион за прочистување на лицето со јаболков оцет

Лосион за прочистување на лицето со јаболков оцет

Јаболковиот оцет е во состојба идеално да ги исчисти порите и истовремено со тоа да ја разубави кожата на лицето. За таа цел можете да си подготвите...

Убавина | Нема коментари

Еве зошто го сонуваме поранешниот партнер

Еве зошто го сонуваме поранешниот партнер

Ако неколку пати до сега ви се случило да го сонувате поранешниот дечко, не грижете се – научниците тврдат дека е многу почесто во сонот да ви се...

Секс и Односи | Нема коментари

Брзо и лесно: Еве како да излупите лук без нож за само една минута (Видео)

Брзо и лесно: Еве како да излупите лук без нож за само една минута (Видео)

Секогаш ве нервира кога морате да го излупите лукот, а тенката лушпа никако да се одвои од чешнето. Мирисот ви се вовлекува во прстите, па со денови...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Оваа мајка и син немаат раце да се прегрнат еден со друг, но она што го имаат ќе ве импресионира (Видео)

Оваа мајка и син немаат раце да се прегрнат еден со друг, но она што го имаат ќе ве импресионира (Видео)

Линда и нејзиниот син Тими имаат ретка болест, поради која и двајцата останале без раце. Но, тоа не ги застанало во животот. Она што тие го прават за да ги...

Моето семејство | Нема коментари

Откако доживеала срцев удар на 40-годишна возраст, одлучила да го промени животот. Она што го направила е неверојатно!

Откако доживеала срцев удар на 40-годишна возраст, одлучила да го промени животот. Она што го направила е неверојатно!

Dee Williams имала срцев удар на 40 години и одлучила да го промени својот живот од темел. Наместо да ја отплаќа хипотеката за својата куќа уште 30 години, таа...

Мојот дом | Нема коментари

Пилешко во јогурт и сенф

Пилешко во јогурт и сенф

ПОТРБНИ СОСТОЈКИ: *500-600гр пилешки стек * сол, бибер и вегета * малку масло * 200мл јогурт * 1 лажица сенф * 2 лажици вода * малку магдонос НАЧИН НА...

Мојата кујна | Нема коментари

Направете сами: Средство за чистење на прозорци

Направете сами: Средство за чистење на прозорци

За беспрекорни прозорци не е потребно да трошите многу пари на разни средства за чистење. Се што ви е потребно најверојатно веќе го имате дома, а ние ќе...

Брзо и Корисно | Нема коментари

ЗДРАВО И ЛЕСНО: Домашен пијалок за намалување на холестеролот и триглицеридите

ЗДРАВО И ЛЕСНО: Домашен пијалок за намалување на холестеролот и триглицеридите

Доколку патите од зголемен холестерол ви предлагаме еден лесен пијалок кој можете да го подготвите од многу едноставни состојки. Пред да започнете да...

Здраво тело | Нема коментари

Молба на девојчето со Даунов синдром која го расплака светот!

Молба на девојчето со Даунов синдром која го расплака светот!

“Ве молам не го користете зборот “ретардиран”. Јас сум прекрасна личност. Јас сум Изабела!”, напишала малечката чија фотографија ја поделиле милиони...

Моето семејство | Нема коментари

Она што го направил за својата девојка е неверојатно! ( Видео)

Она што го направил за својата девојка е неверојатно! ( Видео)

Доколку барате инспирација за романтично запросување, тогаш ова е ултимативен пример. Вакво нешто до сега никој не направил за својата девојка. Оваа...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk