← НАЗАД НА БОЗА
Нов метод на детоксикација според доктор Сарачолу: Го зајакнува имунитетот и ги намалува килограмите

Нов метод на детоксикација според доктор Сарачолу: Го зајакнува имунитетот и ги намалува килограмите

Зајакнете го имунитетот и ослабете неколку килограми со помош на методата која ја претстави познатиот турски хемичар и микробиолог доктор Ибрахим...

Здраво тело | Нема коментари

Зошто треба да ги менувате дезодорансите?

Зошто треба да ги менувате дезодорансите?

Потењето е природен начин на кој телото се лади и ги исфрла штетните материи, но често го прати и непријатен мирис. Различно се потиме заради стрес,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Се носат широки панталони

Се носат широки панталони

Панталоните со широки ногавици ова лето дефинитивно се враќаат како дел од обавезниот аутфит. Било да ги носите “сами” или како дел од комбинезон, нема...

Мода | Нема коментари

Природен третман за зајакнување на ноктите: Потребни ви се само лимон, морска сол и маслиново масло!

Природен третман за зајакнување на ноктите: Потребни ви се само лимон, морска сол и маслиново масло!

Слабите и кршливи нокти се чест проблем, но со овој едноставен совет ќе им помогнете на своите нокти да бидат здрави и цврсти. Стручните лица го...

Убавина | Нема коментари

Кое е најсексипилното парче облека за оваа сезона?

Кое е најсексипилното парче облека за оваа сезона?

Ако мислите дека обичната бела кошула или свилена блуза, не можат да покажат некаков секси изглед, не сте во право. Една од најпознатите и највлијателни...

Мода | Нема коментари

Што делува најдобро против непријатниот мирис

Што делува најдобро против непријатниот мирис

Дерматолозите сметаат дека антибактериските сапуни и купки се добри за отстранување на непријатниот мирис, но дека не треба да се претерува, бидејќи...

Здраво тело | Нема коментари

Билниот чај ја ублажува мачнината од патот

Билниот чај ја ублажува мачнината од патот

Ако секое подолго патување со автомобил, автобус или авион кај вас предизвикува мачнина и напад на анксиозност, обидете се да ги ублажите симптомите со...

Брзо и Корисно | Нема коментари

5 Намирници кои го намалуваат ризикот од рак на дојка

5 Намирници кои го намалуваат ризикот од рак на дојка

Доколку ги вклучите овие 5 намирници во вашето дневно мени, многу се помали шансите да ја добиете оваа тешка болест. Некои научници сметаат дека со овие...

Здраво тело | Нема коментари

Женственост и раскош со потпис на ретро Русинката – Ulyana Sergeenko

Женственост и раскош со потпис на ретро Русинката – Ulyana Sergeenko

Ulyana Sergeenko својата ревија ја стартуваше со експлозивен звук, а овој пат таа одлучи да отстапи од нејзиниот вообичаен стил на руска бајка. На пистата...

Мода | Нема коментари

Лебедова колекција 2014 на Eve of Milady

Лебедова колекција 2014 на Eve of Milady

Оваа колекција претставува рај за очите. Инспирирана од гламурот на дваесетите, дизајнерот ја користи најубавата чипка за создавање на овие нежни,...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk