← НАЗАД НА БОЗА
Апартман на поткровје со совршен изглед

Апартман на поткровје со совршен изглед

Ретко можете да најдете апартман на поткровје со совршен изглед, но овој вреди да го погледнете. Сместен во срцето на Стокхолм, овој апартман на...

Мојот дом | Нема коментари

Брза, едноставна и многу вкусна: Ресана – плазма торта

Брза, едноставна и многу вкусна: Ресана – плазма торта

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 300гр мелена плазма * 800гр ресани * 100гр мелени лешници * 100гр шеќер во прав * 250гр маргарин * 1 чаша млеко * 8 лажици џем од...

Мојата кујна | Нема коментари

Се продава: Вака изгледа најскапиот апартман во светот!

Се продава: Вака изгледа најскапиот апартман во светот!

Се очекува дека апартманот во Монако ќе биде продаден за 400 милиони долари! Погледнете ја галеријата со слики и кажете дали навистина вреди. Еден од...

Патувај | Нема коментари

Најдобрите комбинации со старки

Најдобрите комбинации со старки

Патиките сега може да ги носите со скоро сите модни комбинации. Феноменално се комбинираат со тексас панатлони но и со кратки капри панатлончиња...

Мода | Нема коментари

Заедно или не: Како донесувате одлуки во врската?

Заедно или не: Како донесувате одлуки во врската?

Најновото истражување покажува дека паровите кои внимателно заеднички донесуваат одлуки подолго остануваат во брак и дека нивната врска е...

Секс и Односи | Нема коментари

Домашна пилинг маска против цирни точки

Домашна пилинг маска против цирни точки

Постои една елементарна маска за лице, која има неверојатно многу позитивно дејство. Со неа ќе ја исчистите кожата во длабочина, ќе ги отстраните црните...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Маска за уникатен обем на косата од кисело млеко и какао

Маска за уникатен обем на косата од кисело млеко и какао

Оваа маска има стимулирачки ефект врз коренот и овозможува побрз растеж на здрава коса. Нејзината редовна употреба ја прави косата густа и...

Убавина | Нема коментари

Смрт за хемороидите! Подгответе ја оваа маст, за да ги отстраните засекогаш!

Смрт за хемороидите! Подгответе ја оваа маст, за да ги отстраните засекогаш!

Супер крем, подготвен лесно и евтино, може да ве спаси од хемороиди, бронхит и што ли уште не. Кремот се подготвува само со едно јајце (варено, затоа што ви...

Здраво тело | Нема коментари

Писмо ташни

Писмо ташни

Писмо ташните се ефектен и шик аксесоар, кој ќе го збогати и разигра вашиот стил. Писмо ташните траат и живеат, елегантни се, шик и идеални за секоја...

Мода | Нема коментари

Gözleme – Окото на турската кујна

Gözleme – Окото на турската кујна

ПОТРЕБНО Е: ЗА ТЕСТО: 450 gr. Брашно Масло за јадење 320 ml. топла вода 1 сув квасец 1 лажичка шеќер 2 лажички сол ЗА ФИЛ: 300 gr. спанаќ, обарен 100 gr....

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk