← НАЗАД НА БОЗА
Како до поубава кожа

Како до поубава кожа

Ако почнете да водите сметка за овие корисни совети, ќе бидете блиску до свежа и здрава кожа. Миење два пати дневно Миење на лицето наутро и навечер е...

Убавина | Нема коментари

3 Начини да направите гламурозни локни

3 Начини да направите гламурозни локни

Сакате локни во стилот на Аманда Сејфрид? Еве можност да ја остварите таа желба. Локни со помош на фен Мократа коса прицврстете ја на темето со стегач...

Убавина | Нема коментари

Роузи Хантингтон ѕвезда во кампањата на Prabal Gurung

Роузи Хантингтон ѕвезда во кампањата на Prabal Gurung

Роузи е жешка, викинг жена, стилизирана во заводливите есенски модели, во кампањата со која се обележува петтиот роденден на овој бренд. Prabal Gurung не...

Мода | Нема коментари

Ослабнете со помош на диња

Ослабнете со помош на диња

Сеуште не е доцна ова лето да се вовлечете во омилениот фустан и гордо да го прошетате вашиот нов костим за капење. Вашиот сојузник во борба со...

Здраво тело | Нема коментари

Вистинити стереотипи за мажите

Вистинити стереотипи за мажите

Постојат многу стереотипи за мажите. Иако некои од нив се покажаа како целосно неосновани, ви откриваме четири стереотипи за мажите кои се...

Секс и Односи | Нема коментари

Сладолед од диња

Сладолед од диња

Подгответе го овој брз десерт од вкусна диња и уживајте во освежувањето во топлите денови. Состојки: 300 мл слатка павлака, 175 гр шеќер, 1 зрела диња, сок...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk