← НАЗАД НА БОЗА
Неверојатна вила во Африка, изградена од природни материјали

Неверојатна вила во Африка, изградена од природни материјали

Африка е идеална дестинација за сите оние кои сакаат да одат во авантура,  да дојдат во допир со природата и да се восхитуваат на убавата глетка. По...

Мојот дом | Нема коментари

Природно лекување на псоријаза

Природно лекување на псоријаза

Има голема вистина во поговорката "Приодата лекува се" бидејќи речиси секој состојба на телото може да биде третирана со природни решенија, кои ќе...

Здраво тело | Нема коментари

Шминка за сини очи

Шминка за сини очи

Правилниот избор на сенка треба да ги нагласи очите. Ако имате сини очи, тие природно се истакнати. Но ако сакате дополнително да ги истакнете, шминката...

Убавина | Нема коментари

Отстранете го гелот за нокти во домашни услови

Отстранете го гелот за нокти во домашни услови

Многу жени одлучуваат да ги гелираат своите нокти за да ги сочуваат од кршење. Но одржувањето на гелирани нокти знае да биде скапо, а кога ќе посакате...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Кога е најдобро да имате секс со новиот партнер?

Кога е најдобро да имате секс со новиот партнер?

Запознавте нов дечко и без разлика што веќе сте имале сексуално искуство, не можете туку така да се предадете на новиот дечко. Кога е вистинско време за...

Секс и Односи | Нема коментари

Како апетитот влијае на мозокот?

Како апетитот влијае на мозокот?

Луѓето постари од 70 години, кои дневно внесуваат помеѓу 2.100 и 6.000 калории се под двојно поголем ризик од губење на меморијата, што може да биде почетен...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Пудинг сендвичи

Пудинг сендвичи

Бисквит: 4 јајца 150 гр шеќер 7 лажици брашно 4 лажици топла вода Половина прашок за печиво 1 лажица какао Фил: 1 пудинг од ванила 200 мл...

Мојата кујна | Нема коментари

Од што се појавува непријатниот мирис од вагината и како да се ослободите од него?

Од што се појавува непријатниот мирис од вагината и како да се ослободите од него?

Габична инфекција, која е најчеста инфекција кај жените, обично нема мирис, но другите видови на инфекции го имаат… Многу жени не самоуверени кога...

Здраво тело | Нема коментари

Секси маникир кој ќе го обожувате

Секси маникир кој ќе го обожувате

Интересните и невообичаените маникири лесно нè воодушевуваат, но често се премногу комплицирани за копирање. Маникирот кој што често можевте да го...

Убавина | Нема коментари

Ви ја откриваме тајаната, како да го доведете до лудило?

Ви ја откриваме тајаната, како да го доведете до лудило?

Голем број од жените се фалат дека се добри во кревет пред своите пријателки, некои од нив се нарекуваат и секс божици. Едноставно знаат како да го...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk