← НАЗАД НА БОЗА
Кекс штрудлички

Кекс штрудлички

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 1кг брашно * 1 маргарин (собна температура) * 1 јајце * 1 чаша (0д 200мл ) шеќер * 1 чаша кисела павлака * 1 пециво * 1 пакетче...

Мојата кујна | Нема коментари

Не го заборавјате ова додека растете…

Не го заборавјате ова додека растете…

Емоциите се измешани, баш како и личностите кои секојдневно ги среќавате, а проблемите ви се чинат како непроодни планини. Токму тогаш, сè што треба да...

Моето семејство | Нема коментари

Три неверојатно брзи процедури против стрии

Три неверојатно брзи процедури против стрии

Исто како и брчките и целулитот, стриите спаѓаат во групата на најомразените женски проблеми. Факт е дека е невозможно целосно да се отстранат, но со...

Убавина | Нема коментари

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

Масажата се применува со векови и се смета за едно од најефикасните средства за зачувување на здравјето. Не ви е потребно да посетувате козметички салон...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Како да ја разгорите машката страст?

Како да ја разгорите машката страст?

Верувале или не, понекогаш се доволни само неколку, на прв поглед незначајни потези, за да си поиграте со умот на вашата симпатија од посилниот пол и да...

Секс и Односи | Нема коментари

Еве како да спречите создавање на камен во бубрегот!

Еве како да спречите создавање на камен во бубрегот!

Многу луѓе би можеле да ја спречат појавата на камен во бубрегот, доколку пијат 3 литри вода секој ден, тврдат лекарите. Башкар Сомани, хирург на...

Здраво тело | Нема коментари

Ова е дефинитивно најлошиот хотел во Доминикана (Видео)

Ова е дефинитивно најлошиот хотел во Доминикана (Видео)

Погледнете го целиот "луксуз" на овој хотел во Пуера Плата! Доминиканската Република можеби ни изгледа како егзотична дестинација за пат, но многу е...

Патувај | Нема коментари

Што ќе ми е тато ??? !!!

Што ќе ми е тато ??? !!!

Психолозите и останатите истражувачи со децении претпоставуваат дека во развојот на едно дете,  најважна е неговата врска со мајката,...

Моето семејство | Нема коментари

Чај за плодност

Чај за плодност

Неплодноста е се почест проблем на денешницата. Таа се јавува заради хормонален дисбаланс, несоодветна исхрана и стресен живот. Но, природата нуди лек...

Здраво тело | Нема коментари

Поховано сирење со сусам

Поховано сирење со сусам

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 400 гр сирење што добро се сече 2 јајца 4 супени лажици пченкарно брашно 4 супени лажици сусам 1/3 кафена лажичка прашок за...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk