← НАЗАД НА БОЗА
Совршен спој на старото и новото

Совршен спој на старото и новото

Ова е еден извонреден дом кој се наоѓа во Јужна Африка. Неговата внатрешност е посебна. При уредувањето одлично се искомбинирани стариот мебел и новиот...

Мојот дом | Нема коментари

Овие маски ќе направат чудо за вашето лице

Овие маски ќе направат чудо за вашето лице

Глицеринот е една од најдобрите состојки која природно ја негува кожата. Ова средство одлично ја навлажнува кожата, а доколку редовно го користите на...

Убавина | Нема коментари

На која температура треба даги перете алиштата за да ги отстраните бактериите?

На која температура треба даги перете алиштата за да ги отстраните бактериите?

Перењето на 40 степени можеби не е штетно за околината, но не ги убива повеќето бактерии, тврди новото истражување. Една од четери работи испрани во...

Здраво тело | Нема коментари

Ова се знаците кои покажуваат дека си одговарате во сексот

Ова се знаците кои покажуваат дека си одговарате во сексот

Сексот е важен дел од секоја врска, затоа треба да се обрне внимание на клучните работи при првата проверка на сексуалната...

Секс и Односи | Нема коментари

Највкусниот чоколаден десерт готов за само 10 минути!

Највкусниот чоколаден десерт готов за само 10 минути!

Потребни состојки: - 150 грама путер од кикирики - 1 чоколадо за готвење (или млечно чоколадо) - 6 лажици шеќер во прав Подготовка: 1. Најпрвин растопувате...

Мојата кујна | Нема коментари

Домашен лек за третирање на изгореници

Домашен лек за третирање на изгореници

Изгорениците се рани кои најчесто се многу болни и често оставаат лузни за цел живот. Ви нудиме неколку домашни препарати за третирање на вакви рани, кои...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Како правилно се витка косата со самолепливи витлери

Како правилно се витка косата со самолепливи витлери

За секси изглед на вашата коса и фризура со повеќе волемен користете самолепливи виклери. Безболен метод што воопшто нема да ја оштети вашата коса, а ќе...

Убавина | Нема коментари

Што откриваат неговите први секс потези

Што откриваат неговите први секс потези

Првиот секс може да ви открие многу. Неговите први секс потези , дури и додека не знае многу нешта за вас, можат да ви откријат по нешто за него. Затоа,...

Секс и Односи | Нема коментари

Докажано!!!… Мајчиниот глас прави чуда !!!

Докажано!!!… Мајчиниот глас прави чуда !!!

Мајчиниот глас прави чуда, покажуваат резултатите од неодамна спроведеното истражување на Универзитетот во Висконсин. Стручњаците утврдија дека...

Моето семејство | Нема коментари

Ориганото помага во борба против рак на простата

Ориганото помага во борба против рак на простата

Ориганото е популарен зачин кој најчесто го консумираме со пицата или тестенини. Но, во тоа има и нешто добро. Тој е одличен борец против ракот на...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk