← НАЗАД НА БОЗА
Која боја најмногу ви прилега?

Која боја најмногу ви прилега?

Нашиот вкус, кога станува збор за боите, е воден од нашиот карактер и нашиот надворешен изглед. Еве ви неколку совети кои ќе ви помогнат да се олучите...

Мода | Нема коментари

Идеален сос за секаков вод грицки

Идеален сос за секаков вод грицки

Едноставна и брза подготовка…а задоволството е загарантирано. Идеален вкус во комбинација со Вашите најомилени грицки. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 100...

Мојата кујна | Нема коментари

Сламка во сокот создава брчки, зелениот чај ги ублажува

Сламка во сокот создава брчки, зелениот чај ги ублажува

Годините, излегувањето на сонце често предизвкува проширување на порите на лицето. Стеснувањето помага со миење на лицето со ладна вода или со коцки...

Убавина | Нема коментари

Кој град го сметате за најромантичен?

Кој град го сметате за најромантичен?

Париз, Венеција, Виена, Дубровник... толку многу убави градови низ целиот свет, а одлуката за најромантичниот ја донесувате токму вие. Светот е полн со...

Патувај | Нема коментари

Неодоливи торти за вашата венчавка

Неодоливи торти за вашата венчавка

Венчавката е една од најважните работи во животот на секој пар. Невестите се особено загрижени за деталите, а тортата е секако една од важните...

Мојата венчавка | Нема коментари

Како да раскинете со некој кого сеуште го сакате?

Како да раскинете со некој кого сеуште го сакате?

Раскинувањето со некоја личност кон која сеуште имате силни чувства сигурно е една од најтешките работи кои може да ви се случат во љубовниот живот. Но...

Секс и Односи | Нема коментари

Цврсти гради без хируршки зафат

Цврсти гради без хируршки зафат

Цврстите гради какви што ги имаат многу холивуски ѕвезди се сон на секоја жена. Но, цврстите гради ги сакаат и мажите. Тие изгледаат поголеми и поубави,...

Убавина | Нема коментари

Неколку прекрасни идеи за мали кујни

Неколку прекрасни идеи за мали кујни

Не е лесно да бидете мајстор за уредување на ентериерот кога на располагање имате само неколку квадрати... Минимум “крш” и максимум удобност – тоа е...

Мојот дом | Нема коментари

Бабина рецепта за прочистување на секрет од белите дробови

Бабина рецепта за прочистување на секрет од белите дробови

Во еден литар вода се ставаат 20 парчиња локум (без никакви додатоци). Сварете ги да дојдат до половина литар и пред крајот додадете 20 ментол бомбони....

Брзо и Корисно | Нема коментари

Колку сте добри во сексот? Погледнете ја должината на прстите

Колку сте добри во сексот? Погледнете ја должината на прстите

Нашите примитивни претци веројатно биле многу повеќе сексуално ослободени покажа новото истражување базирано врз должината на прстите на древните...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk