← НАЗАД НА БОЗА
Куќа во која веднаш ќе се вљубите (Видео)

Куќа во која веднаш ќе се вљубите (Видео)

Денеска ве водиме на една виртуелна прошетка низ куќата Бергамо. Куќата се карактеризира со отворен простор, големи прозорци и модерен ентериер...

Мојот дом | Нема коментари

Ако поскате оброк од 1.200 фунти: Ова е најскапиот ресторан во светот!

Ако поскате оброк од 1.200 фунти: Ова е најскапиот ресторан во светот!

Новиот “Hard rok” хотел се отвори на 18 мај на Плажата ден Боса (Playa d’EN Bossa) во Ибица. Во него се наоѓа и ресторанот Саблимоушн (Sublimotion) каде еден оброк ќе чини...

Патувај | Нема коментари

Колач со еурокрем

Колач со еурокрем

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 2 јајца * 2 чаши шеќер * 2 чаши млеко * 1 чаша масло * 2 чаши мелени ореви или бисквити * 2 чаши брашно * 1 пециво * 1 лажица...

Мојата кујна | Нема коментари

Стил на денот – Фармерки со точки

Стил на денот – Фармерки со точки

Веќе утврдивме дека ги сакаме фармерките! Во сите свои облици, фармерките се незаменлив предмет од гардеробата на секоја девојка. Покрај популарните...

Мода | Нема коментари

Каква е разликата меѓу љубовта, сексот и бракот?

Каква е разликата меѓу љубовта, сексот и бракот?

Освен испарувањето на илузиите и доаѓањето на една нова реалност, каква е другата разлика помеѓу љубовта, бракот и сексот? Можеби овој хумористичен...

Моето семејство | Нема коментари

Според обликот на веѓите жената можа да изгледа помладо или постаро: Погледнете го видеото и научете сами да ги средувате своите веѓи

Според обликот на веѓите жената можа да изгледа помладо или постаро: Погледнете го видеото и научете сами да ги средувате своите веѓи

Иако природното e најубаво многу жени и девојки денеска ги пратат трендовите и ги средуваат своите веѓи... Ние пронајдовме за вас едно многу интересно...

Убавина | Нема коментари

Природна инфузија за вашето тело!

Природна инфузија за вашето тело!

Здрави и полни со витамини овие намирници ќе бидат вистинска инфузија за збогатгување на вашата здравстевена состојба. Денеска ви носиме една одлична...

Здраво тело | Нема коментари

Масирајте ја оваа точка на раката: Главоболката, болките во грбот и вратот, стресот, исчезнуваат веднаш!

Масирајте ја оваа точка на раката: Главоболката, болките во грбот и вратот, стресот, исчезнуваат веднаш!

Кога со прстите притискаме одредени точки на дланките, стапалата и остатокот од телото, се отстрануваат блокадите на протокот на енергија во органите...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Овие земји се рај за пензионерите!

Овие земји се рај за пензионерите!

Најдобрата земја за живот за пензионерите е Мароко, потоа следи Тајланд, островот Морис, Тунис и Потртугалија, според истражувањата и списокот кој го...

Патувај | Нема коментари

Вкусно: Брза плазма торта со чоколадо и желе бомбони

Вкусно: Брза плазма торта со чоколадо и желе бомбони

Сигурно дека до сега сте пробале некоја од варијантите на оваа популарна и вкусна торта. Малку е “пјака”, но неодолива и сигурни сме дека ќе ја...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk