← НАЗАД НА БОЗА
Цветни предлози

Цветни предлози

Цвеќиња, многу бои, сонце, тиркиз… тоа се зборовите кои веднаш ве асоцираат на лето. Сега е вистинското време да ги имате на себе. Ништо нема да го крене...

Мода | Нема коментари

Рецепт за најпопуларниот пилинг против целулит

Рецепт за најпопуларниот пилинг против целулит

Против целулитот се бориме во текот на целата година. Најдобра и единствена делотворна формула за намалување на целулитот е комбинацијата на здрава...

Убавина | Нема коментари

Зошто не смеете да користите исто пластично шише повеќе пати?

Зошто не смеете да користите исто пластично шише повеќе пати?

Доколку секогаш со себе носите шише со вода, секоја чест. Сите ние сме свесни колку хидратацијата е важна за човекот. Сепак, дали некогаш сте го измиле...

Здраво тело | Нема коментари

Еве како најбрзо да го исчистите вашиот душек за спиење

Еве како најбрзо да го исчистите вашиот душек за спиење

Со редовното чистење на душекот вие ги елиминирате мртвите клетки од кожата кои остануваат на него, но и си овозможувате поквалитетен сон. Добро би било...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Еве како реагира вашиот мозок по раскинување на врската

Еве како реагира вашиот мозок по раскинување на врската

Кога доаѓа до прекин на една врска, обично се споменува скршено срце, меѓутоа ни мозокот не поштеден од проблеми... Крајот на една врска е трауматичен на...

Секс и Односи | Нема коментари

Летни десерти за вашата свадба

Летни десерти за вашата свадба

Лето е. Време е да пробуричкаме низ некои од рецептите наменети за освежување во топлите денови за да ја освежите вашата летна свадба. Нека овие...

Мојата венчавка | Нема коментари

Животот секогаш ти го враќа она што го даваш…

Животот секогаш ти го враќа она што го даваш…

Еден ден, еден човек со својот син отишле во шумата… Одеднаш момчето застанало и чувствувајќи замор, извикало: „Аххх..!“ Ненадејно се слушнал глас кој...

Моето семејство | Нема коментари

Куќа која ќе ве воодушеви (Видео)

Куќа која ќе ве воодушеви (Видео)

Запознајте го овој феноменален проект на куќа. Внатрешноста на куќата е мешавина од топли бои. Пространата и добро осветлена дневна соба ве повикува...

Мојот дом | Нема коментари

Фармерки во пастелни бои

Фармерки во пастелни бои

Фармерките во пастелни бои се свежи, модерни и совршени за во лето. Еден од најлесните начини да носите пастелни фармерки ова лето, како и секој следен...

Мода | Нема коментари

Жени, пакувајте се: Топ 10 градови во кои живеат најзгодните мажи

Жени, пакувајте се: Топ 10 градови во кои живеат најзгодните мажи

Со спомениците, музеите и познатите клубови и ресторани како голем плус во текот на избирање на место за одмор можат да бидат и згодните мажи. Ако ова...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk