← НАЗАД НА БОЗА
Футуристички дом како мала кутија

Футуристички дом како мала кутија

Прекрасна мала куќа со футуристички дизајн, „поставена“ на морскиот брег во Лима, Перу. Куќата изгледа многу слатко, како мала кутија поставена на...

Мојот дом | Нема коментари

Нежно и романтично…

Нежно и романтично…

Доколку сте една од оние девојки кои сакаат да носат едноставни и нежни невестински фустани, ова се неколку наши предлози за вас. Не секоја невеста...

Мојата венчавка | Нема коментари

Тајни за долг и хармоничен брак

Тајни за долг и хармоничен брак

Брачните партнери добро знаат дека за успешен брак е неопходно подеднакво вложување во врската. Но многумина не знаат дека токму во вложувањето...

Моето семејство | Нема коментари

Како различните религии гледаат на самозадоволувањето?

Како различните религии гледаат на самозадоволувањето?

Сексот и религијата можеби не одат заедно во ист контекст, но овој пат ќе го претставиме гледиштето кон самозадоволувањето од перспективата на...

Секс и Односи | Нема коментари

Ексклузивен хотел сместен во крапи

Ексклузивен хотел сместен во крапи

Вгнезден во карпите на Биг Сур, Калифорнија, Post Ranch Inn овозможува врвно сместување и престој за незаборавен романтичен одмор. Архитектурата на ова...

Патувај | Нема коментари

Домашен пилинг за ефикасно отстранување на стриите

Домашен пилинг за ефикасно отстранување на стриите

Со овој домашно подготвен пилинг би можеле во целост да ги отстраните стриите. За негова подготовка ќе ви биде потребно 250гр шеќер, 250гр сол и ½ лажиче...

Убавина | Нема коментари

Лековито масло за паркинсонова болест и остеоартроза

Лековито масло за паркинсонова болест и остеоартроза

Овој рецепт го објави Клара Дароњина, прочуена руска треварка, на руската телевизија во емисија за народно и природно лекување со...

Здраво тело | Нема коментари

Највкусните макарони со Бешамел сос и млад кромид

Највкусните макарони со Бешамел сос и млад кромид

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 2 лажици масло * 1 врска млад кромид * 0,5 лажиче сол * 500гр макарони ЗА СОСОТ: * 2 жолчки * 2 чаши млеко * 2 лажици брашно * 30гр...

Мојата кујна | Нема коментари

Крзнени елеци – Хит тренд оваа есен

Крзнени елеци – Хит тренд оваа есен

Крзнените елеци се вистински хит оваа есен. Не е важно дали се од вистинско или вештачко крзно, важно е да ги имате. Можете да ги комбинирате скоро со се,...

Мода | Нема коментари

Ако ве боли увото веднаш ќе ви помине со овој лек

Ако ве боли увото веднаш ќе ви помине со овој лек

Болката на увото е едно од најнепријатните нешта. Таа обично се појавува како последица од развивањето на други вирусни заболувања и може да продолжи со...

Здраво тело | Еден коментар

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk